101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Niepełnosprawni znów spotkają się na lotnisku w Masłowie

Data publikacji: 11.05.2018 15:26
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

VI Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Masłowie, Msza Święta, której przewodniczył Biskup Pomocniczy Marian Florczyk.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Trwają przygotowania do Integracyjnego Spotkania Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej z województwa świętokrzyskiego w Masłowie. W tym roku wydarzenie, podczas którego na lotnisku gromadzi się ok. tysiąca osób, zaplanowano na 4 czerwca. Spotkanie upamiętnia wizytę Jana Pawła II w czerwcu 1991 roku i jest żywym pomnikiem złożonym świętemu Polakowi.

Modlitwie, jak co roku będzie przewodniczył ks. bp Marian Florczyk.

- To spotkanie jest dedykowane chorym i niepełnosprawnym, bo Jan Paweł II był bardzo wrażliwy na ich sytuację – mówi ks. biskup.

- Papież nigdy nie przechodził, nie zauważając kogoś cierpiącego lub niepełnosprawnego. Tym ludziom należy się miłość, wrażliwość serca i poczucie wspólnoty - dodaje.

Spotkanie na lotnisku w Masłowie rozpocznie się 4 czerwca o godzinie 10:30. Po mszy św., pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego i bp. Mariana Florczyka zaplanowano występy artystów i poczęstunek. Wójt Masłowa Tomasz Lato podkreśla, że dla gminy to spotkanie jest ważnym punktem w roku. Jest to duże wyzwanie, ponieważ przybyłym należy zapewnić m.in. bezpieczeństwo, poczęstunek, opiekę medyczną i zaplecze sanitarne. Przy jego organizacji współpracują: parafia i diecezja, policja, gmina, Wojewódzki Dom Kultury i straż pożarna.

- Spotkanie Jana Pawła II z wiernymi w Masłowie było w pewnym sensie przełomowe. Choć Kościół w Polsce liczy ponad tysiąc lat, a papiestwo prawie dwa tysiące, to był to jedyny przypadek, gdy Papież był w Kielcach – dodaje bp Marian Florczyk.

Współcześnie wielu komentatorów wraca do słów wypowiedzianych wtedy przez Ojca Św. Dotyczyły one m.in. rodzin, wolności, miłości współmałżonków i rodziców.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions