101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Oblęgorek czeka na dzieci. Najmłodsi zagrają w grę terenową

Data publikacji: 13.05.2018 09:32
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku

Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku
Oblęgorek. 20.10.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

„Sienkiewiczówka” w Oblęgorku wzbogaci się o kolejne atrakcje. Nowości pojawią się w krainie „W pustyni i w puszczy”, dedykowanej szczególnie dzieciom, które już znają tę lekturę. Do istniejących miniatur chat murzyńskich, domku na drzewie, zapory na strumieniu i ścieżek, którymi dzieci podążają szukając rozwiązań na zadane pytania, dodana zostanie nowa gra terenowa „Tropami Stasia i Nel” - zapowiada Anna Sienkiewicz.

Gra polega na tym, że dzieci szukają w terenie tabliczek z rebusami, które muszą rozwiązać. Następnie wracają do animatora, od którego otrzymują zadanie teoretyczne lub praktyczne. Drużyna, która najszybciej upora się z zadaniami dostaje mapę skarbu, z którą wędruje po terenie w poszukiwaniu dla siebie nagrody. Animatorzy pracują nad nowym schematem gry, aby uatrakcyjnić ją dla młodszych dzieci. Pojawią się tam głównie pytania związane z florą i fauną opisaną w książce „W pustyni i w puszczy”. Pojawi się też plac zabaw dla całych rodzin, nazwany „Dzikie pola”.

„Sienkiewiczówka” to gospodarstwo rodziny Henryka Sienkiewicza, znajdujące się na terenie dawnego majątku noblisty. Z nowych atrakcji będzie można korzystać od 2 czerwca, w każdy weekend.

W Oblęgorku trwają też przygotowania do realizacji większej inwestycji, w ramach której potomkowie Henryka Sienkiewicza chcą stworzyć park tematyczny, poświęcony jego twórczości. W jednej z krain, dedykowanej Trylogii będzie można zobaczyć, np. grotę Horpyny z „Ogniem i mieczem”.

Na zwiedzających mają też czekać przewodnicy przebrani w stroje z epok opisywanych przez noblistę. Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem pełnej dokumentacji projektu, dzięki czemu możliwe będzie podpisanie umowy na dotację unijną. Powstanie też zaplecze noclegowe i sale warsztatowe.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution