101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ptaki i zabytki na obrazach artystów-seniorów

Data publikacji: 13.05.2018 22:10
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Kultura
Komentarze

Wystawa obrazów Zofii Słapek i Andrzeja Bartczaka
Ostrowiec Św.. 13.05.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Wystawa dwojga artystów związanych z ostrowieckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku zaprezentowana została w Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Krzemionkach. Malarka Zofia Słapek i fotograf Andrzej Bartczak przygotowali zestaw prac obrazujących najważniejsze w ich pracy twórczej motywy.

Można zobaczyć około 80 obrazów i ponad 30 fotografii. Powstawały na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jak zaznaczają twórcy, rozwój zainteresowań nastąpił u nich już na emeryturze, choć talenty artystyczne drzemały już wcześniej.

Na zdjęciach Andrzeja Bartczaka można zobaczyć głównie naturę. Szczególnie upodobał sobie ptaki. Do swoich największych osiągnięć fotograf zalicza uchwycenie w naturze rzadkich okazów. Wśród nich jest żołna czy płochacz halny. Ten ptak występuje w wysokich partiach gór. W Górach Świętokrzyskich ostatnio widziany był w 1936 roku.

Malarka Zofia Słapek wykorzystuje w swojej twórczości różnorodne techniki. Jak zaznacza, ulubione są farby olejne, ale można także zobaczyć grafiki, akwarele czy szkice. Poza kwiatami tematyka obrazów skupia się na architekturze. Sama malarka mówi, że to jej niespełnione marzenie. W krzemionkowskim muzeum można zobaczyć obrazy przedstawiające zabytki z całego kraju, osobny cykl stanowi architektura Ostrowca.

Prezentowana aktualnie wystawa to kolejny etap współpracy Muzeum Historyczno-Archeologicznego z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. W salach wystawowych pokazywane były już prace ostrowieckich seniorów. Wystawa w Krzemionkach czynna będzie do końca czerwca.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution