101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Uczniowie z Chęcin będą mieli lekcje z rodzicami i dziadkami

Data publikacji: 14.05.2018 06:42
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Busko-Zdrój. 14.03.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Zajęcia dla uczniów szkoły podstawowej w Chęcinach poprowadzą w tym tygodniu mieszkańcy miasta, w tym ich rodzice i dziadkowie. Akcja odbywa się w ramach XVI Świętokrzyskich Dni Profilaktyki pod hasłem „Rodzina w 100-lecie niepodległości”. Każdego dnia zaplanowano spotkania, wystawy, wykłady i prezentacje o innej tematyce, związanej z rodziną.

- Dziś uczniowie sięgną do korzeni poprzez spotkania z absolwentami, emerytowanymi nauczycielami, analizę biografii rodzinnych i własnych drzew genealogicznych - zapowiada Anna Wierzbicka-Kamińska, pedagog ze szkoły podstawowej w Chęcinach.

Drzewa poszczególnych rodzin będą zawieszone w szkole. Niektórzy uczniowie już są zaskoczeni drzewami swoich kolegów. Zdarza się, że rodzina jakiegoś ucznia znajduje się w drzewie genealogicznym innej, pozornie obcej osoby ze szkoły. Dzień czwarty będzie poświęcony rodzinie, jako tej, która przekazuje pasje i rozwija talenty. Rodzice będą mieli np. test, który określi, na ile znają uzdolnienia swoich dzieci.

- Szkoła i rodzina wspólnie wychowują dzieci, stąd pomysł na akcję, która pozwoli na współpracę rodziców i nauczycieli na innym polu, niż wywiadówka - zaznacza Anna Wierzbicka-Kamińska.

Dodaje, że wyjście szkoły w stronę rodziców i dziadków z nietypową propozycją wspólnych zajęć już pokazało, że mają oni wiele do zaoferowania i chętnie się angażują. Dziadkowie spróbują pokazać uczniom, jak wyglądały dawne zabawy, np. prowadzenie koła od roweru bez dętki za pomocą patyka, fajerka na pogrzebaczu, gra w kapsle i nowsze, jak gra w chłopa i gumę. Okazuje się, że te osoby chcą spotykać się z dziećmi i przekazywać im tradycję. 

W zajęcia zostaną włączone wszystkie klasy. Cały tydzień spotkań zakończy się w piątek, 18 maja, rodzinnym piknikiem pod hasłem „Sukces rodziny jest tam, gdzie wzajemny szacunek i tradycja”.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution