101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W regionie próżno szukać dentysty w nocy i święta

Data publikacji: 14.05.2018 15:03
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Gabinet dentystyczny
Fot. Radio Kielce

Dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia zwróci się do Ministra Zdrowia o zmianę warunków nocnej i świątecznej pomocy medycznej dotyczącej opieki stomatologicznej. W naszym regionie do dentysty w nocy i święta można udać się tylko do dwóch placówek w Starachowicach i Busku-Zdroju.

Jak informuje Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego NFZ, fundusz już kilka razy ogłaszał konkurs na świadczenie pomocy stomatologicznej w nocy i święta, ale nie zgłosił się żaden lekarz. - Będziemy prosić resort zdrowia, by wprowadził zmiany podobne do innych świadczeń, a polegające na tym, że ryczałt płacony byłby także za dyspozycyjność, za gotowość do świadczeń. Teraz płacimy tylko za konkretną poradę - wyjaśnia Małgorzata Kiebzak.

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił dziś konkurs na świadczenia stomatologiczne w tzw. Dentobusie, czyli mobilnej klinice stomatologicznej. Jak informowaliśmy, w wyniku pierwszego postępowania konkursowego został wyłoniony świadczeniodawca, który zrezygnował jednak z podpisania umowy. - W naszej nowej propozycji miesięczny ryczałt z 7150 zł wzrośnie o 200 zł, natomiast cena za tzw. punkt pozostanie bez zmian, ponieważ nie możemy dać wyższej kwoty niż w gabinetach stomatologicznych dla dzieci.  Wynosić będzie złotówkę i trzy grosze - dodaje Małgorzata Kiebzak.

Mobilna klinika ma docierać w miejsca, gdzie nie ma gabinetów stomatologicznych. Będzie w niej świadczona profilaktyczna opieka stomatologiczna dla dzieci i młodzieży do 19 roku życia. 1,5 miliona złotych na zakup i wyposażenie „Dentobusu” przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution