101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wolontariusze będą promować region za pomocą filmów

Data publikacji: 15.05.2018 06:25
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Briefing prasowy pod Pałacem Biskupów Krakowskich
Kielce. 14.05.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Regionalne Centrum Wolontariatu będzie promowało Kielce i region świętokrzyski poza granicami kraju oraz w wirtualnej rzeczywistości. Wraz z międzynarodowymi organizacjami z Anglii i Włoch, wolontariusze nagrają piętnaście filmów edukacyjnych dla młodzieży w technologii VR.

Jak podkreśla Maciej Ziernik, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, w ramach projektu wolontariusze z Polski i zagranicy przygotują filmy instruktażowe i szkoleniowe przydatne dla pracowników młodzieżowych przy użyciu najnowszych technologii, za pomocą kamery sferycznej, która pozwala rejestrować filmy w zakresie 360 stopni.

- W ramach projektu przez ponad tydzień będziemy nagrywać filmy instruktażowe dla pracowników młodzieżowych w najciekawszych miejscach naszego regionu. Produkcje, które stworzymy wraz z grupą z Włoch i Anglii, posłużą pracownikom młodzieżowym z terenu całej Europy. Filmy będą dostępne nieodpłatnie poprzez aplikację na smartfony. Będzie to nie tylko możliwość pokazania dobrych praktyk pracy z młodzieżą, a także promocja województwa świętokrzyskiego poza granicami kraju - dodaje.

Jak podkreśla Maciej Ziernik, pracownicy młodzieżowi, to nie tylko nauczyciele, ale także osoby, które udzielają się w organizacjach pozarządowych zajmujący się edukacją pozaformalną.

Filmy będą prezentować trzy rodzaje aktywności: ćwiczenia pobudzające pracę w grupie, ułatwiające tę pracę, a także ćwiczenia pokazujące jak pracować w środowisku różnorodnym kulturowo.

Zdaniem Michała Brauna z Kieleckiego Centrum Wolontariatu, nagrane filmy posłużą pracownikom młodzieżowym z różnych krajów Europy.

- Ponadto te filmy zostaną także zaprezentowane na wielu targach edukacyjnych m.in. we Florencji i Londynie - dodał.

Oprócz roli edukacyjnej filmy będą sprawować rolę promocyjną regionu. Oprócz Kielc wolontariusze będą realizować swoje projekty, zaprezentują między innymi w nich między innymi w Chęcinach, Sandomierzu, Krajnie, Nowej Słupi i Ujeździe.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution