101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Logopedzi i psycholodzy bezpłatnie będą diagnozować dzieci

Data publikacji: 15.05.2018 11:42
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Miejski Zespół Poradni Psychologiczno Pedagogicznych w Kielcach
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Rodzice z Kielc mogą za darmo sprawdzić, czy ich dziecko ma jakieś zaburzenia w rozwoju. W sobotę w Miejskim Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych przy ulicy Urzędniczej odbędą się konsultacje z psychologiem oraz logopedą, a także spotkanie z terapeutą. Jak mówi Anna Hajdukiewicz, dyrektor poradni diagnozowane będą dzieci od niemowlaka do sześciolatka.

- Jeżeli wszystko jest w porządku, rodzice dostaną potwierdzenie, że dziecko rozwija się prawidłowo. Ale jeżeli są jakieś zaburzenia w rozwoju, podpowiemy rodzicom co robić dalej - wyjaśnia dyrektor.

Jak tłumaczy Anna Hajdukiewicz ważne jest, by wszelkie zaburzenia rozwoju dziecka wykryć jak najwcześniej. To dlatego, że w wielu przypadkach jest wówczas szansa na skuteczną interwencję specjalisty.

- Pewne problemy rozwojowe zauważone wcześnie i objęte terapią mogą być nawet całkowicie wyeliminowane. Ważne jest, by wsparciem objąć nie tylko dziecko, ale i rodziców - tłumaczy Anna Hajdukiewicz.

Rodzice chcący zdiagnozować swoje dzieci powinni wcześniej skontaktować się z kielecką poradnią i zarezerwować miejsce. Najlepiej to zrobić telefonicznie lub mailowo. Przyjęcia dzieci rozpoczną się o godzinie 9.00 i potrwają do godziny 15.00.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution