101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kierowcy kontra pasażerowie. Kto ma rację?

Data publikacji: 15.05.2018 14:20
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas /

Tabor kieleckiego Zarządu Transportu Miejskiego jest wyposażony w 65 klimatyzowanych autobusów. Jednak nawet w tych pojazdach często trudno jest się ochłodzić, ponieważ pasażerowie notorycznie otwierają okna.

Jednak w opinii pasażerów problem leży zupełnie gdzie indziej i winą obwiniają kierowców, którzy ich zdaniem klimatyzacji po prostu nie włączają. Jednym z rozwiązań odwiecznie trwającego sporu ma być pomysł ZTM. We wszystkich klimatyzowanych pojazdach pojawią się naklejki   nakłaniające pasażerów, aby nie otwierać okien.

Grzegorz Witkowski z Zarządu Transportu Miejskiego wyjaśnia, że oprócz tego wszystkie klimatyzowane autobusy będą wyposażone w specjalne komunikaty dźwiękowe. - Kierowcy będą mogli je emitować w sytuacji, kiedy pasażerowie będą otwierać okna - dodaje rzecznik zarządu.
Klimatyzacja w kieleckich autobusach powinna być włączana, kiedy temperatura na zewnątrz przekracza 23 stopnie Celsjusza. W opinii pasażerów kierowcy tego nie respektują, dlatego często zdarza się, że okna muszą być otwarte.  

Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji odpiera zarzuty. Jej zdaniem głównym problemem jest właśnie to, że okna w klimatyzowanych autobusach są notorycznie otwierane. - Będziemy bezwzględnie karać kierowców, jeśli klimatyzacja nie będzie włączana. Jednak ja takich sytuacji nie odnotowuję.

Prezes dodaje, że problem jest także, to że autobusy w Kielcach zatrzymują się stosunkowo często, a pasażerowie wsiadając i wysiadając z pojazdów korzystają ze wszystkich drzwi. To powoduje, że wnętrze autobusu szybko się nagrzewa, a klimatyzacja w takich sytuacjach jest mniej wydajana.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution