101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

"Czwórka" dojedzie do Chwałek

Data publikacji: 15.05.2018 15:32
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Podpisanie umowy ws. kursowania autobusów komunikacji miejskiej do Chwałek, w gminie Obrazów. Od lewej: wójt Obrazowa Krzysztof Tworek i burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski
15.05.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Urząd Miasta Sandomierz

Autobusy komunikacji miejskiej z Sandomierza docierać będą do gminy Obrazów. Na mocy podpisanego dzisiaj porozumienia między samorządami, linia nr 4 kursować będzie do Chwałek. Jak powiedział wójt Obrazowa Krzysztof Tworek, to bardzo dobry pomysł, ponieważ Chwałki bezpośrednio graniczą z Sandomierzem.

Mieszkańcy tej wsi dojeżdżają do pracy, zawożą dzieci do przedszkola, czy  szkół. Linia komunikacji miejskiej dojeżdżająca do Chwałek będzie dużym udogodnieniem, nie trzeba będzie zawsze jeździć swoim samochodem, albo prywatnymi busami - dodał wójt Tworek .

Burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski poinformował, że dla obsługi nowego odcinka  wybudowane zostaną dwa przystanki z wiatami, które osłaniać będą oczekujących w przypadku opadów deszczu, śniegu, czy wiejącego wiatru.

Te wydatki gminy podzielą po połowie, natomiast koszt obsługi linii w wysokości 5 tysięcy złotych rocznie poniesie gmina Obrazów. Kursy do Chwałek rozpoczną się 1 czerwca. Burmistrz dodał, że planuje dalsze rozszerzanie zasięgu linii komunikacyjnych. W planach jest gmina Wilczyce i Gorzyce, jednak to zależeć będzie od tego, czy uda się uzyskać dofinansowanie na zakup nowych autobusów. Stosowny wniosek został złożony do Regionalnego Programu Operacyjnego.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution