101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Zmienią projekt, aby oszczędzić

Data publikacji: 15.05.2018 17:43
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

CK Technik - Centrum Kształcenia Praktycznego - wizualizacje
Fot.

Do końca czerwca ma zostać przeprojektowane Centrum Kształcenia Praktycznego w Kielcach. Drugi przetarg na budowę ma zostać ogłoszony na początku lipca.

Jak informowaliśmy, inwestycja miała rozpocząć się na początku roku, ale konsorcjum firm z Grupy Unimax, mimo wygrania przetargu, nie podpisało umowy na wybudowanie gmachu.

- W związku z tym budowa opóźni się co najmniej kilka miesięcy - poinformował podczas Komisji Finansów Publicznych Dominik Kraska, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego.

Jednocześnie zdecydowano o wprowadzeniu oszczędności, które zachowując jakość i estetykę obiektu, będą tańsze, ale utrzymają jego wysoki standard. Dyrektor liczy, że CKP zostanie wybudowany w ciągu 15 miesięcy i pod koniec 2019 roku będzie wyposażony. Wówczas zajęcia będą mogły się rozpocząć w lutym  2020 roku. Koszt inwestycji pozostaje na tym samym poziomie i ma wynosić 36,5 miliona złotych.

Radni dopytywali m.in. o termin realizacji inwestycji, czy rok 2010, jako czas jej zakończenia jest realny. Jednocześnie Regina Zapała podkreślała ważność planowanej instytucji, czyli łączenie teorii z praktyką i dostosowanie zawodów do potrzeb przedsiębiorców w Kielcach i regionie.

Centrum Kształcenia Praktycznego ma powstać przy ulicy Łódzkiej, w pobliżu Kieleckiego Parku Technologicznego. W wielofunkcyjnym budynku będą sale i pracownie warsztatowe, sala konferencyjna dla 200 osób, biblioteka, pracownie techniczne oraz 12 sal dydaktycznych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions