101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Duże zmiany w kieleckich szkołach

Data publikacji: 15.05.2018 17:48
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Bożena Potocka, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jedna z najlepszych kieleckich szkół będzie miała nowego dyrektora. Bożena Potocka, kierująca II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego, po 11 latach zarządzania szkołą przechodzi na emeryturę. Nie ukrywa, że za pracą w szkole będzie tęskniła.

- To jest moja szkoła, jestem absolwentką II Liceum. Troszkę szkoda, ale muszę powiedzieć, że z dumą kończę pracę. Bo plan, który sobie założyłam na początku został w pełni zrealizowany - twierdzi Bożena Potocka.

II Liceum Ogólnokształcące w Kielcach, to jedna z najlepszych szkół w Polsce, w tegorocznym rankingu Perspektyw zajęło 95 miejsce. Bożena Potocka jest przekonana, że jej następcy również będą dbali o jak najwyższy poziom nauczania.

To nie koniec zmian w kieleckich placówkach oświatowych, bowiem w czerwcu i sierpniu miasto ogłosi konkursy na dyrektorów prawie dwudziestu jednostek. Jak mówi Andrzej Sygut, zastępca prezydenta Kielc, kontrakty w tym roku kończą się dyrektorom ośmiu przedszkoli, Szkoły Podstawowej nr 8 oraz numer 13. Konkursy będą ogłoszone również w IV Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Radiowej, a także w V Liceum Ogólnokształcącym im. Księdza Piotra Ściegiennego. Nowych dyrektorów wyłoni też konkurs w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego, Miejskim Ośrodku Sportu, Młodzieżowym Domu Kultury oraz Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Dobromyślu.

Andrzej Sygut tłumaczy, że zwycięzca konkursu musi być zatrudniony na konkretny okres.

- Dostaje kontrakt na okres pięcioletni. I po tym czasie musi być ogłoszony kolejny konkurs. Kiedyś była możliwość, by organ prowadzący szkołę przedłużył kontrakt dyrektora. Ale przepisy się zmieniły i dziś konkurs jest obowiązkowy - tłumaczy zastępca prezydenta Kielc.

Nowych dyrektorów wybierać będzie komisja, w której zasiadają przedstawiciele władz miasta, kuratorium oświaty, rady pedagogicznej oraz rodziców. W komisji są również przedstawiciele związków zawodowych działających w szkole.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution