101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

PO krytykuje wizytę premiera w regionie. PiS: to obrona przez atak

Data publikacji: 15.05.2018 18:00
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja prasowa działaczy Platformy Obywatelskiej. Artur Gierada - przewodniczący świętokrzyskich struktur PO (z prawej); Jan Maćkowiak - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego
Kielce. 15.05.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Przedstawiciele świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej krytycznie wypowiadają się o wizycie premiera Mateusza Morawieckiego w regionie. Zdaniem Artura Gierady, przewodniczącego świętokrzyskich struktur PO, sobotnia wizyta prezesa Rady Ministrów nie była spotkaniem roboczym. Uważa on, że miała charakter propagandowy wpisujący się w rozpoczęcie przez Prawo i Sprawiedliwość kampanii wyborczej.

- Ta wizyta skupiła się głownie na krytyce ośmiu lat rządów Platformy Obywatelskiej w regionie. Premier Morawiecki określił rządy PO-PSL jako marginalizację województwa świętokrzyskiego, dlatego chcielibyśmy przypomnieć panu premierowi, że tak nie jest, o czym świadczą chociażby inwestycje drogowe dokonane w tym okresie - dodaje poseł.

Jak twierdzi Artur Gierada, przez osiem lat rządów PO-PSL w regionie rozpisano przetargi na ponad sto kilometrów dróg ekspresowych, czego efektem jest budowa fragmentów ekspresowej „siódemki”, czy też trasy S74.

Jednocześnie działacze PO zarzucają rządowi PiS, że w ciągu dwóch i pół roku jego kadencji nie dokonywane są żadne konkretne inwestycje w województwie świętokrzyskim. Ponadto region omijają duże inwestycje drogowe, podczas gdy województwa ościenne mogą liczyć na rządowe wsparcie przy ich realizacji.

- To desperacka obrona przez atak - tak o zarzutach, jakie padły na konferencji prasowej przedstawicieli PO ocenia Anna Krupka posłanka Prawa i Sprawiedliwości.  Zdaniem parlamentarzystki największym sukcesem propagandowym rządu PO-PSL miało być wybudowanie drogi S7 do końca 2012 roku, jednak tej obietnicy wówczas nie spełniono.

Jak podkreśla Anna Krupka, jeszcze gorzej rząd PO-PSL potraktował budowę drogi S74 w naszym województwie.

- W 2007 roku rząd premiera Jarosława Kaczyńskiego wpisał tę drogę do programu budowy dróg krajowych na lata 2008-2012 jako projekt priorytetowy z zabezpieczonym finansowaniem do 2015 roku. Niestety decyzją rządu PO-PSL w 2011 roku inwestycja znalazła się na liście rezerwowej - dodaje posłanka.

Zdaniem Anny Krupki jest to przykład stopniowego degradowania regionu przez ówczesną koalicję rządzącą. Dopiero w lipcu 2017 roku 21-kilometrowy odcinek drogi S74 przez województwo świętokrzyskie został uwzględniony przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w planach budowy dróg krajowych na lata 2017-2023 z perspektywą do 2025 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution