101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Studenci będą rządzić Kielcami. Klucze do bram miasta wręczy prezydent

Data publikacji: 16.05.2018 06:28
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Mateusz Kaczmarczyk
Komentarze

18.05.2017 Kielce. Juwenalia. Korowód studencki.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Korowód studencki rozpoczynający Juwenalia przejdzie dziś ulicami Kielc. Żacy wyruszą z miasteczka Politechniki Świętokrzyskiej o godzinie 14:00. Ich marsz zakończy się na kieleckim Rynku, gdzie zastępca prezydenta miasta, Andrzej Sygut przekaże im symboliczne klucze do miasta.

Katarzyna Ostrowska, przewodnicząca samorządu studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zapewnia, że wszystko dopięte jest na ostatni guzik, a organizatorzy nie spodziewają się żadnych niespodzianek. - Wszelkie zgody zostały uzyskane i nie pozostaje nam nic innego, jak oczekiwać na oficjalne rozpoczęcie święta studenckiego. Jak co roku, regułą jest, że podczas pochodu nie spożywa się żadnego alkoholu i dla studentów również nie jest to żadna nowość - mówi organizatorka.

Tradycyjny przemarsz studentów zawsze rozpoczyna okres Juwenaliów. Także i w tym roku na żaków po zakończonym korowodzie czekać będzie Koncertowy Maraton, podczas którego na scenie wystąpią Organek, Luxtorpeda i IRA. Impreza została zorganizowana wspólnie przez Politechnikę Świętokrzyską, Uniwersytet Jana Kochanowskiego oraz prezydenta Kielc. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution