101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Rząd zapłaci za nowoczesny sprzęt w świętokrzyskich szkołach

Data publikacji: 16.05.2018 16:47
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Projektor
Fot. Krzysztof Żołądek / Radio Kielce

Ponad 2 miliony złotych rząd da świętokrzyskim szkołom na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Jak informuje Tomasz Pleban, świętokrzyski wicekurator oświaty, wsparcie dostanie 149 szkół w naszym województwie. Pieniądze pochodzą z rządowego programu „Aktywna Tablica”.

- Ten program jest powiązany z innymi, które proponuje Ministerstwo Cyfryzacji. Mowa między innymi o zapewnieniu każdej polskiej szkole szybkiego Internetu. Ale nie sposób tego wykorzystać bez odpowiedniego sprzętu. A te urządzenia szkoły mogą zakupić między innymi dzięki programowi Aktywna Tablica – tłumaczy Tomasz Pleban.

W ramach programu szkoły mogły starać się o pieniądze na tablice interaktywne, projektory, głośniki oraz interaktywne monitory dotykowe. Dofinansowanie wynosiło maksymalnie 14 tysięcy złotych. Taką kwotę dostała w Kielcach m.in. Szkoła Podstawowa nr 23. Paweł Szymaniak, dyrektor placówki mówi, że nie planuje zakupu tablic interaktywnych.

- Kilka takich tablic już mamy, więc postanowiliśmy zainwestować w bardziej nowoczesną technologię. Planuje zakup dwóch paneli dotykowych o wymiarach 70 i 60 cali. Wykorzystamy je w dydaktyce języków obcych oraz w zajęciach biologicznych i chemicznych – twierdzi Paweł Szymoniak.

W latach 2017-2019 rząd w ramach programu Aktywna Tablica planuje podzielić między polskie szkoły 224 miliony złotych

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions