101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Autobus kultury w Morawicy? Ostatnia szansa na oddanie głosu

Data publikacji: 16.05.2018 18:06
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kulturobus w Morawicy
Fot. internet

Jeszcze tylko do czwartku można pomóc Fundacji „Możesz Więcej” wygrać w ogólnopolskim konkursie grant w wysokości 50 tys. zł. Organizacja chce kupić za te pieniądze „Kulturobus”.

- To pojazd, który ma docierać do mieszkańców najpierw Morawicy. Potem obszar jego działania zostanie poszerzony - informuje Marcin Agatowski, prezes fundacji.

- W gminach, szczególnie w Morawicy, której jestem mieszkańcem, oferta kulturalna skupiona jest przy samorządowym centrum kultury. Naszym pomysłem na wyplenienie tej luki pomiędzy tą placówką a świetlicami jest „kulturobus”, który dotrze w każde miejsce i będzie aktywizował mieszkańców. Zamierzamy organizować wieczorki filmowe, różne warsztaty. Chcemy także zapraszać aktorów z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, jak również aktorów znanych ze szklanego ekranu – dodaje Marcin Agatowski.

W „kulturobusie” odbywać się będą także prezentacje starych, odchodzących w zapomnienie rzemiosł oraz warsztaty muzyczne, literackie czy architektoniczne.

Jak dodaje Marcin Agatowski, projekt Fundacji „Możesz Więcej” walczy o głosy internautów razem z 16 innymi projektami z całej Polski.

- Nasza inicjatywa spotyka się z bardzo dobrym odbiorem. Mieszkańcy Morawicy już się pytają, kiedy „kulturobus” się pojawi. Na razie jednak trwa etap walki o grant na jego zakup. Aby nam pomóc wystarczy wejść w wyszukiwarkę internetową wpisać kulrutobus.pl, skąd nastąpi przekierowanie na stronę, gdzie można oddać głos – wyjaśnia Marcin Agatowski.

Głosowanie potrwa do czwartku do północy.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution