101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Radny wspólnym kandydatem PO, PSL i Nowoczesnej na burmistrza Sandomierza

Data publikacji: 16.05.2018 19:43
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja ws. wspólnego kandydata PO, PSL i Nowoczesnej na burmistrza Sandomierza. Na zdjęciu: marszałek Adam Jarubas, poseł Artur Gierada i Marcin Marzec
Sandomierz. 16.05.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Marcin Marzec, radny Sandomierza, nauczyciel i trener jest oficjalnym i wspólnym kandydatem na burmistrza tego miasta popieranym przez PO, PSL i Nowoczesną. Dzisiaj podczas konferencji prasowej zorganizowanej przy Kamienicy Oleśnickich w rynku starego miasta zaprezentowano kandydata oraz argumenty, które przesądziły o tej decyzji.

Marcin Marzec powiedział, że jako przyszły burmistrz chce stworzyć takie warunki w mieście, aby młodzi ludzie stąd nie wyjeżdżali, a ci, którzy skończą studia, wracali do rodzinnego miasta i mieli zapewnione dobre warunki związane przede wszystkim z możliwością znalezienia pracy. Kandydat chce rozwijać gospodarczo Sandomierz. Chciałby tworzyć nowe tereny inwestycyjne. Widzi takie możliwości na ulicy Długiej. Dodał, że więcej szczegółów na temat swojego programu będzie prz4edstawi w najbliższym czasie. Poinformował, że jeśli zostanie burmistrzem, to jego zastępcą zostanie Paweł Niedźwiedź, obecny sekretarz powiatu sandomierskiego.

Poseł Artur Gierada, szef świętokrzyskich struktur PO powiedział, że Marcin Marzec to wspaniały człowiek i idealny kandydat na burmistrza Sandomierza - miasta z wielkim potencjałem. Podkreślił, że kandydat posiada bardzo cenną cechę łączenia, a nie dzielenia ludzi. Na ten aspekt w swoich wypowiedziach na konferencji prasowej zwracali także uwagę: marszałek Adam Jarubas i Mateusz Żukowski, przewodniczący Nowoczesnej w województwie świętokrzyskim.

W oficjalnej prezentacji wspólnego kandydata PO, PSL i Nowoczesnej uczestniczył także obecny burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski, który w poprzednich wyborach miał poparcie tych dwóch pierwszych partii. Powiedział nam, że będzie ubiegać się o reelekcję, ale jako kandydat niezależny, ponieważ uważa, że to jest najlepsze wyjście, aby w sposób właściwy, bez nacisków i parcia - jak się wyraził - realizować swój program.

Marszałek Adam Jarubas poproszony o komentarz, dlaczego tym razem PSL nie poprzez w wyborach Marka Bronkowskiego stwierdził ogólnikowo, że są niektóre rzeczy, które warto robić lepiej, połączyć wokół pewnych spraw więcej energii i więcej ludzi. Dodał, że Marcin Marzec jest osobą, która ściśle współpracuje z lokalnym środowiskiem PSL i jest osobą bardziej przekonującą.

W najbliższych wyborach samorządowych swojego kandydata na burmistrza Sandomierza wystawi także PiS. Nieoficjalnie będzie nim Krzysztof Szatan, radny powiatowy. Poseł PiS Marek Kwitek powiedział, że jego partia nie będzie patrzeć na kontrkandydatów, rzeczowo zajmie się własną kampanią wyborczą, prowadząc demokratyczną walkę o zwycięstwo.

Kandydowanie na burmistrza Sandomierza rozważa także Karol Bury - kasztelan Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Z naszych informacji wynika, że zrobi to także Andrzej Rusak, sandomierski radny i przedsiębiorca .

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions