101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Goście z Ukrainy w regionie. Zapoznają się z funkcjonowaniem naszej oświaty

Data publikacji: 16.05.2018 19:56
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Jędrzejów. Delegacja ukraińskiej oświaty
Jędrzejów. 16.05.2018 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

W regionie świętokrzyskim przebywa kilkunastoosobowa delegacja z Obwodu Równeńskiego na Ukrainie. Dziś goście odwiedzili Jędrzejów. Jak poinformował Bartosz Gralicki z fundacji Solidarności Międzynarodowej, goście z Ukrainy odwiedzili również m.in. Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, oraz kilka szkół.

Jak dodał, zapoznają się z organizacją i funkcjonowaniem polskiej oświaty w kontekście trwających na Ukrainie reform: decentralizacji i oświaty.

Podczas wizyty w Jędrzejowie oprócz Centrum Usług Wspólnych delegacja odwiedziła również Niepubliczną Szkołę w Brusie. Jak powiedział Tarhonskiy Hrygoriy naczelnik Departamentu Oświaty, Edukacji Obwodu Równeńskiego, informacje, jakie uzyskali odnoście funkcjonowania małych szkół niepublicznych oraz zadań, jakimi zajmuje się Centrum Usług Wspólnych, bardzo przydadzą się podczas działań związanych z reformą oświaty na Ukrainie.

Z delegacją z Ukrainy spotkał się burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek. Jak powiedział, to wyróżnienie, że delegacji z Ukrainy jako dobry przykład zaprezentowana została praca i funkcjonowanie jędrzejowskiego Centrum Usług Wspólnych. Jak dodał, warto chwalić się tym co dobrze funkcjonuje i może służyć za przykład.

- Ponadto taka wizyta to kolejna okazja do promocji Jędrzejowa – dodał burmistrz. 

Podczas wizyty w regionie świętokrzyskim delegacja z Ukrainy dowiedziała również Włoszczowe i Pińczów. Jutro zawitają do Opatowa i Sandomierza.  

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution