101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poseł Krupka w gminie Brody. Wsłuchiwała się w głosy mieszkańców

Data publikacji: 16.05.2018 21:36
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Brody. Spotkanie z poseł Anną Krupką
Brody. 16.05.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Z mieszkańcami gminy Brody spotkała się poseł PiS Anna Krupka. Przedstawiła najważniejsze programy wdrażane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Główne założenia to poprawa bezpieczeństwa, czyli sprzeciw wobec przyjmowania uchodźców czy przywrócenie posterunków policji we wschodniej części kraju.

Poseł przypomniała także programy pomocowe, takie jak rodzina 500 plus czy dostępność plus. Mieszkańcy pytali m.in. o programy dla dzieci, które kończą 18 lat i przestają korzystać z rządowego wsparcia. Poseł Krupka zaznaczyła, że podstawą do wprowadzania nowych programów jest pozyskanie na nie funduszy. W tym momencie rząd pracuje nad tym, między innymi, poprzez uszczelnianie systemu podatkowego. W 2017 roku do skarbu państwa z opłat podatkowych wpłynęło 30 miliardów złotych więcej niż rok wcześniej.

Brody. Spotkanie z poseł Anną KrupkąBrody. 16.05.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Mieszkańcy gminy Brody pytali także o możliwości pozyskania pieniędzy na oczyszczenie zalewu. To miejsce z bardzo dużym potencjałem turystycznym. Obecnie trwa realizacja projektu, który ma przywrócić zalewowi walory wypoczynkowe. Obecna na spotkaniu wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podkreślała, że wszystkie projekty, które mogą służyć rozwojowi gminy Brody, będzie popierać. Wśród nich jest projekt likwidacji miejsc niebezpiecznych, ten został wykorzystany np. w Kuczowie. Prowadzony jest także przetarg na wykonanie kanalizacji w Lubieni połączony z modernizacją oczyszczalni ścieków.

Brody. Spotkanie z poseł Anną KrupkąBrody. 16.05.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Podsumowując spotkanie, wójt gminy Brody Marzena Bernat zaznaczyła, że jest w stałym kontakcie z władzami województwa i powiatu, a to warunkuje dobrą współpracę.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution