101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Studentom z Winnicy będzie trudniej o stypendium

Data publikacji: 17.05.2018 09:30
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

22.11.2017 Kielce. UJK. Stypendia dla studentów z Winnicy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kieleccy radni jednomyślnie zgodzili się na zmianę zasad przyznawania stypendiów dla studentów z Winnicy na Ukrainie. Nowe przepisy mają uszczelnić system. Konieczne jest doprecyzowanie istniejących zapisów oraz wprowadzenie pewnych ograniczeń w przyznawaniu pieniędzy.

Zmiany dotyczą m.in. zakazu przyznawania stypendium osobom, które kolejny raz rozpoczynają naukę na pierwszym roku studiów. W przypadku osób studiujących kilka kierunków stypendium będzie przyznawane tylko na jeden z nich. Proponowana jest też zmiana terminu wypłat z miesięcznych na kwartalne. Pieniądze będą wypłacane po potwierdzeniu statusu studenta w kolejnym semestrze nauki.

Zmiany w regulaminie podyktowane są również większą liczbą studentów z Winnicy. Program stypendialny realizowany jest już piąty rok. Na początku objęte nim były 3 osoby. Teraz jest ich już 155. Studenci otrzymują 500 złotych miesięcznie.

Urzędnicy chcą uniknąć sytuacji, że student np. uczy się kilka lat na kilku fakultetach i pobiera stypendium. Dlatego będzie ono przyznawane tylko na jeden kierunek. Jeśli jednak student kontynuuje studia magisterskie po licencjacie na danym kierunku, a później ewentualnie doktoranckie, to nadal będzie otrzymywał wsparcie finansowe.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution