101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Senator Słoń: niepełnosprawni na tę pomoc czekają od wielu lat

Data publikacji: 17.05.2018 10:47
Autor: Robert Kałuża / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

senator Krzysztof Słoń
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Rząd zapowiedział wprowadzenie tzw. podatku solidarnościowego. Zapłacą go najlepiej zarabiający, a uzyskane dzięki temu pieniądze mają pozwolić na sfinansowanie pomocy państwa dla osób niepełnosprawnych.

- Myślę, że to rozwiązanie pomoże stworzyć system kompleksowej pomocy dla osób niepełnosprawnych, na który czekają one od wielu lat - powiedział na naszej antenie senator PiS Krzysztof Słoń.

- Mam nadzieję, że to wprowadzi Polskę na tory takiej nowoczesnej opieki nad osobami niepełnosprawnymi - dodał gość Radia Kielce.

Zaznaczył, że to nie jedyna propozycja poprawy sytuacji w tym zakresie. Wymienił m.in. program Dostępność Plus, adresowany do osób niepełnosprawnych, ale także seniorów i matek wychowujących małe dzieci.

- Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych będzie zasilany z dwóch źródeł - podkreślił Krzysztof Słoń. 

- Daniny solidarnościowej od osób, które zarabiają ponad 1 mln złotych rocznie oraz części składki, która będzie pochodziła od wynagrodzeń na rzecz funduszu pracy - powiedział.

- Daninę Solidarnościową zapłaci w 2019 roku około 25 tysięcy osób w kraju - dodał senator.  

Będzie wynosiła 4 proc. od nadwyżki dochodów wynoszących ponad 1 mln zł. Docelowo w 2020 roku Fundusz Solidarnościowy osiągnie poziom 2-óch miliardów złotych. Rząd podejmie decyzję, w jaki sposób będą dzielone pieniądze i na jakie cele zostaną przeznaczone.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution