101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Władze Pińczowa oddają głos mieszkańcom

Data publikacji: 17.05.2018 11:26
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

12.2.2016 Pińczów. Urząd Miasta i Gminy
Fot. Krzysztof Żołądek / Radio Kielce

Rozpoczęła się trzecia edycja budżetu obywatelskiego w Pińczowie. Pomysły na wykonanie kolejnych inwestycji mieszkańcy mogą zgłaszać do 30 czerwca. Władze miasta na realizację wniosków przeznaczą prawie 600 tysięcy złotych.

Burmistrz Włodzimierz Badurak informuje, że propozycje projektów może zgłosić grupa 25 mieszkańców oraz instytucje publiczne, spółdzielnie mieszkaniowe i organizacje pozarządowe działające na terenie Pińczowa. Dodaje, że każdy zgłoszony projekt będzie oceniany przez specjalnie powołany Zespół Opiniujący. Koszt realizacji projektu nie może przekraczać 100 tysięcy złotych. Wnioski, które przejdą pozytywnie weryfikację, znajdą się na liście do głosowania i każdy mieszkaniec Pińczowa będzie mógł oddać swój głos na faworyta.

- Jako samorząd oddajemy głos mieszkańcom, którzy sami mogą decydować o inwestycjach, które ich zdaniem powinny zostać zrealizowane na terenie miasta. To dobry kierunek. Pomysły i opinie mieszkańców, którzy angażują się w program, służą wszystkim pińczowianom i poprawiają warunki ich życia - powiedział.

Pozytywnie o wprowadzonym dwa lata temu programie wypowiada się radna Grażyna Robak. Jak podkreśla, co roku angażuje innych do włączania się w jego realizację. Razem z mieszkańcami osiedla Podgórze radna złożyła w dwóch poprzednich edycjach wnioski na budowę siłowni pod chmurkę i budowę parkingu z przebudową chodnika na ulicy Sikorskiego. Oba projekty uzyskały największą liczbę głosów w trakcie głosowania. W tym roku mieszkańcy Podgórza również złożą swój projekt.   

- Jako mieszkańcy i radni możemy decydować o tym, co w naszym mieście się dzieje. To bardzo ważne. Liczę, że w tym roku zainteresowanie mieszkańców programem będzie jeszcze większe - stwierdziła radna Grażyna Robak.

Lista zakwalifikowanych do głosowania projektów zostanie opublikowana pod koniec lipca, natomiast głosowanie na wybrane przez mieszkańców inwestycje jak co roku przeprowadzone zostanie w drugiej połowie września.

W ramach dotychczasowych edycji budżetu obywatelskiego w mieście nad Nidą oprócz zewnętrznych siłowni oraz nowych parkingów i chodników pojawiły się także m.in. nowe place zabaw. Z kolei dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 utworzono sekcję Piłki Ręcznej, a Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury wzbogaciło się o nowy sprzęt nagłaśniający.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution