101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Czy siatkarki KSZO zagrają w elicie? Trwają rozmowy ze sponsorami

Data publikacji: 17.05.2018 13:02
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

KSZO Ostrowiec - Impel Wrocław
Ostrowiec Świętokrzyski. 15.04.2018 / Fot. facebook.com/AZSKSZO

- Mam nadzieję, że uda nam się spłacić wszystkie zaległości i drużyna wystartuje w przyszłym sezonie w Lidze Siatkówki Kobiet – powiedział Radiu Kielce prezes KSZO Ostrowiec S.A. Mariusz Rokita.

Podopieczne Adama Grabowskiego bez większych problemów utrzymały się w siatkarskiej elicie, zajmując dziewiąte miejsce, mimo że przed sezonem eksperci twierdzili, że jest to pierwszy zespół do spadku.

- Mamy zaległości wobec zawodniczek i musimy uregulować płatności wobec skarbu państwa, bo bez tego nie otrzymamy licencji na grę w Lidze Siatkówki Kobiet. Rozmawiamy z prezydentem miasta i innymi sponsorami. Do końca maja sytuacja musi się wyjaśnić. – powiedział nam Mariusz Rokita.

Prezes KSZO S.A. zdementował jednocześnie plotkę, że miejsce ostrowieckiego zespołu w siatkarskiej elicie zostanie odsprzedane MKS Dąbrowa Górnicza, który w minionym sezonie został zdegradowany z ekstraklasy.

- Otrzymujemy takie propozycje, ale żadne negocjacje z innymi klubami nie są prowadzone – podkreślił Mariusz Rokita.

Niedawno doszło już do takiej sytuacji. Przed tygodniem licencję na grę w Lidze Siatkówki Kobiet uzyskała, szósta drużyna I ligi, Radomka Radom, odkupując miejsce do Muszynianki Muszyna, która mimo utrzymania się w elicie musiała, ze względów finansowych, zrezygnować z prowadzenia zespołu seniorek.

15 czerwca mija termin zgłoszeń drużyn do Ligi Siatkówki Kobiet. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution