101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Leworęczna zawodniczka transferowym celem Korony Handball

Data publikacji: 17.05.2018 13:24
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

29. kolejka PGNiG Superligi Kobiet: Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna
Kielce. 29.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- Kadra na przyszły sezon PGNiG Superligi jest już praktycznie skompletowana. Najważniejszym transferem było pozyskanie trenera Pawła Tetelewskiego - uważa członek zarządu Korony Handball Krzysztof Demko. Choć kieleckie piłkarki ręczna mają jeszcze do rozegrania jeden mecz, to działacze myślą już o przyszłym sezonie.

- Szukamy jednego konkretnego wzmocnienia. Po analizie, którą zrobiliśmy z Pawłem Tetelewskim, doszliśmy do wniosku, że brakuje nam leworęcznej szczypiornistki na prawe rozegranie. To jest nasz transferowy cel. W polskiej lidze nie jest łatwo o taką zawodniczkę. Mamy jedną w grupach młodzieżowych, ale nie prezentuje jeszcze poziomu, pozwalającego włączyć ją do drużyny seniorek. Dlatego będziemy próbowali kogoś sprowadzić - stwierdził Krzysztof Demko.

Po sezonie z Korony Handball odejdą obrotowa Dagmara Radzikowska i rozgrywająca Brazylijka Priscila Dos Santos. W kwietniu rozwiązano kontrakty z bramkarką Karoliną Wałcerz i rozgrywającą Katarzyną Piecabą.

- Mamy jeszcze dwie piłkarki ręczne, które wracają po kontuzjach. Zobaczymy na ile będą w stanie pomóc zespołowi. Cała reszta zostaje. Uważam, że najważniejszego transferu dokonaliśmy na pozycji trenera - dodał Krzysztof Demko. 

Szczypiornistkami wracającymi do zdrowia po kontuzjach są rozgrywająca Kornelia Czubaj i bramkarka Małgorzata Hibner. Po czterech latach pracy z kieleckim klubem pożegna się trener Tomasz Popowicz.      

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution