101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Enea i Elektrownia wspiera szkolę w Połańcu

Data publikacji: 17.05.2018 14:37
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Enea S.A. oraz Enea Elektrownia Połaniec podpisała umowę patronacką z Zespołem Szkół w Połańcu. Od lewej: Marek Ryński, wiceprezes ds. technicznych Enei Elektrowni Połaniec, Lech Żak, prezes Enei Elektrowni Połaniec, Anna Krupka, poseł PiS, Joanna Kamoś, dyrektor Pionu Strategii i Zasobów Ludzkich Enea S.A., Stanisław Rogala, dyrektor Zespołu Szkół w Połańcu, Michał Skotnicki, starosta staszowski
Połaniec. 17.05.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Enea S.A. oraz Enea Elektrownia Połaniec podpisała dzisiaj umowę patronacką z Zespołem Szkół w Połańcu. To placówka znana przede wszystkim z licznych osiągnięć uczniów w dziedzinie wynalazczości. Funkcjonuje tam technikum elektroniczne, energetyczne, technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technikum elektryczne, liceum ogólnokształcące oraz 3-letnia szkoła branżowa I stopnia.

Jak powiedział dyrektor Zespołu Szkół Stanisław Rogala, dzięki umowie patronackiej uczniowie będą mogli odbywać praktyki w elektrowni, korzystać z laboratoriów i urządzeń, dzięki czemu pogłębią wiedzę teoretyczną i praktyczną. W ramach umowy można będzie modyfikować program nauczania pod konkretne potrzeby elektrowni - dodał dyrektor.

Lech Żak, prezes Enei Elektrowni Połaniec stwierdził, że w szkole jest bardzo dobra jakość nauczania, dlatego Enea chce pomóc młodzieży w poszerzaniu horyzontów, aby byli liderami w dziedzinach, na których zależy elektrowni. By w przyszłości uczniowie stawali się pracownikami tego zakładu.

Poseł PiS Anna Krupka powiedziała, że umowa patronacka jest ważna dla wszystkich stron tego porozumienia. Uczniowie przy pomocy specjalistycznej kadry zapoznają się z nowoczesnymi technologiami, będzie to dla nich dobra nauka zawodu i perspektywy na przyszłość. Tego rodzaju współpraca zdaniem posłanki Anny Krupki jest istotna również dla odbudowy polskiej energetyki, która potrzebuje wykwalifikowanej fachowców, aby się rozwijać. - Ta umowa to kolejna cegiełka do uzdrowienia systemu kształcenia zawodowego w Polsce i do tego, aby ten system wreszcie się rozwijał - dodała Anna Krupka.

Mariusz Zyngier, nauczyciel przedmiotów zawodowych, promotor wielu nagrodzonych prac z dziedziny wynalazczości zwrócił uwagę na znaczenie umowy patronackiej w kontekście renomy szkoły. Jego zdaniem w dobie niżu demograficznego, patronat tak dużego i prężnego zakładu, jak Enea i możliwość odbywania praktyk w elektrowni i uczenia się od najlepszych będzie dodatkowym impulsem zachęcającym młodych ludzi do wyboru tej, a nie innej szkoły.

Uroczystość podpisania umowy patronackiej odbyła się w auli Zespołu Szkół Połańcu.

Enea S.A. oraz Enea Elektrownia Połaniec podpisała umowę patronacką z Zespołem Szkół w PołańcuPołaniec. 17.05.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution