101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kunów zyska nową oczyszczalnię ścieków

Data publikacji: 17.05.2018 15:06
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wizualizacje budowy pt. „Modernizacja i przebudowa oczyszczalni ścieków w Kunowie”
Fot. Schwander Polska

W Kunowie rozpoczęła się budowa nowej oczyszczalni ścieków. Funkcjonujący obecnie czterdziestoletni obiekt nie spełnia wymagań technologicznych, a wydobywający się fetor znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie mieszkańcom.

Obiekt będzie wykonany w nowoczesnej technologi. Stanisław Malinowski z firmy, która ma wybudować obiekt mówi że po oczyszczeniu tzw. wodę szarą będzie można bez obaw wpuścić do rzeki. Procesy technologiczne będą w pełni zautomatyzowane, a dzięki fotowoltaice oczyszczalnia będzie samowystarczalna pod względem energetycznym.

Koszt budowy to 16 milionów złotych, dofinansowanie z RPO wynosi 7 milionów 200 tysięcy. Burmistrz Kunowa Lech Łodej podkreśla, że to największa inwestycja w dziejach gminy. Pozwoli nie tylko na sprawne przyjęcie ścieków ze starej oczyszczalni, ale także na przyłączenie kolejnych sołectw.

Obecnie część gospodarstw w gminie Kunów podłączona jest do oczyszczalni w Ostrowcu. W planach jest także skanalizowanie Janika. Tu przyłączonych może być ponad 1000 gospodarstw.Obecnie dostępu do sieci nie ma wieś Doły Biskupie, ale jest już projekt budowy kanalizacji w tej miejscowości. Nowa oczyszczalnia ma zacząć funkcjonowanie w czerwcu przyszłego roku.

Wizualizacja budowy pt. „Modernizacja i przebudowa oczyszczalni ścieków w Kunowie”Fot. Schwander Polska

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution