101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Najmłodsi sprawdzali swoją wiedzę w konkursie języka angielskiego

Data publikacji: 17.05.2018 15:19
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Mateusz Kaczmarczyk
Komentarze

III Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
Kielce. 17.05.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

60 uczniów klas trzecich wzięło udział w wojewódzkim konkursie języka angielskiego organizowanym przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Celem akcji będącej częścią projektu „Dwujęzyczne Świętokrzyskie” jest zachęcanie do nauki języków obcych od najmłodszych lat.

W konkursie uczestniczyły dzieci z 20 placówek z całego województwa. Koordynatorka konkursu, Izabela Krzak-Borkowska ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli mówi, że  uczestnicząc w tego typu konkursach najmłodsi mogą nie tylko doskonalić język obcy, ale także  przystosowywać się do wielojęzycznego świata dorosłych. - Tego typu działania stanowią motywację dla młodych ludzi, aby uczyć się języków obcych i traktować je nie jako przedmiot szkolny, a narzędzie do pracy w rozwijającym się świecie. Niewykluczone, że za kilka lat wszyscy będziemy zmuszeni do płynnego posługiwania się nie tylko angielskim, ale też innymi językami - mówi organizatorka.

Uczestnicy oceniali konkurs jako łatwy, ale nie bez wyzwań. - Nie było wcale tak trudno. Trzeba było np. ułożyć pełne zdanie z kilku wyrazów, albo podpisać obrazki. Trzeba było też przeliterować słowa i opowiedzieć coś o sobie. Trudne było za to pierwsze zadanie, gdzie trzeba było opisać swój dzień.
- mówią dzieci uczestniczące w konkursie.

W tym roku w konkursie zwyciężyły dzieci z Zespołu Szkół Społecznych im. Mikołaja Reja w Kielcach. Drugie i trzecie miejsca przypadły kolejno Szkole Podstawowej nr 28 w Kielcach i Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Sandomierzu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution