101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Włoszczowa najlepsza w finale wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Data publikacji: 17.05.2018 17:33
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w kategorii szkół podstawowych
Sitkówka-Nowiny. 17.05.2018 / Fot. Dariusz Kałwa / PZMot Kielce

Zwycięstwem reprezentacji Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 z Włoszczowy, w składzie: Lena Rak, Karolina Jarząb, Kuba Kaczor i Patryk Kozieł, zakończył się finał wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w kategorii szkół podstawowych.

Ekipa z Włoszczowy reprezentować będzie region świętokrzyski w finale ogólnopolskim, który rozegrany zostanie na początku czerwca w miejscowości Przelewice w województwie zachodniopomorskim.

Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w kategorii szkół podstawowychSitkówka-Nowiny. 17.05.2018 / Fot. Dariusz Kałwa / PZMot Kielce

Zadaniem drużyn było rozwiązanie testu z przepisów ruchu drogowego, prawidłowe udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej, pokonanie rowerowego toru przeszkód i wykazanie się znajomością przepisów w praktyce podczas jazdy rowerem w miasteczku ruchu drogowego.  

- Walka była dosyć wyrównana. Objęliśmy prowadzenie po pierwszej konkurencji i nie oddaliśmy go już do końca, chociaż po konkurencji medycznej rywale nieco się zbliżyli, ale udało się uzyskać dobre wyniki w kolejnych sprawdzianach - powiedział Radiu Kielce Kuba Kaczor z Włoszczowy, który okazał się najlepszym zawodnikiem całego turnieju.

Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w kategorii szkół podstawowychSitkówka-Nowiny. 17.05.2018 / Fot. Dariusz Kałwa / PZMot Kielce

Sędzia główny dzisiejszego finału młodszy aspirant Robert Nyga z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach podkreśla, że startowali najlepsi z najlepszych. Jak powiedział, to byli mistrzowie powiatów, a więc grupa już bardzo wyselekcjonowana i zaliczyli ten egzamin w stu procentach.
Po raz pierwszy gospodarzem finału wojewódzkiego turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego była gmina Sitkówka-Nowiny.

Wójt Sebastian Nowaczkiewicz niepocieszony był jedynie niesprzyjającą aurą. - Mamy piękne miasteczko ruchu drogowego oddane w ubiegłym roku. Niestety, deszczowa pogoda zmusiła nas do przeniesienia całej imprezy do sportowych hal w szkołach - powiedział Radiu Kielce Sebastian Nowaczkiewicz.

Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w kategorii szkół podstawowychSitkówka-Nowiny. 17.05.2018 / Fot. Dariusz Kałwa / PZMot Kielce

Drugie miejsce w dzisiejszym finale zajęła reprezentacja powiatu opatowskiego z Zespołu Szkół w Sadowiu, a trzecie powiatu pińczowskiego ze Szkoły Podstawowej w Brześciach. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution