101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Novatory wręczone. Ośmiu przedsiębiorców odebrało statuetki

Data publikacji: 17.05.2018 18:55
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Gala wręczenia nagród Novatory
Kielce. 17.05.2018 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Po raz dwunasty statuetki Novatorów trafiły do przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego. Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa doceniła tymi wyróżnieniami ośmiu laureatów. Cezary Tkaczyk, prezydent Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Kielcach mówi, że celem nagrody jest wyszukanie jak najbardziej innowacyjnych projektów i pomysłów w regionie. Statuetki zostały przyznane za 2017 rok.

- W kapitule zasiadają nie tylko osoby związane ze Staropolską Izbą Przemysłowo-Handlową, ale również ludzie biznesu i nauki. To także osoby powiązane z poszczególnymi branżami, które w tym roku były oceniane. Ta wiedza fachowa pozwoliła wybrać najlepsze projekty - zaznacza Cezary Tkaczyk.

Statuetki Novatorów przyznano w pięciu dziedzinach. Za „innowacyjne inwestycje” nagrodzono firmy: Dafi Pro, Promet Starachowice i Vanstar. Za współpracę nauki z przemysłem wyróżniono Katedrę Technologii Mechanicznej i Metrologii Politechniki Świętokrzyskiej oraz firmę Chemar Armatura. „Liderem innowacyjności” został Łukasz Nowakowski, a „młodym nowatorem” Paulina Kostrzewa. Statuetka „animator gospodarki” trafiła do przedsiębiorstwa Cerrad Starachowice.
Kazimierz Nowicki, dyrektor generalny spółki Chemar Armatura odebrał nagrodę w kategorii współpracy przemysłu i nauki. - W ubiegłym roku razem z Politechniką Świętokrzyską podjęliśmy działania w kierunku stworzenia nowego typoszeregu zasuw z innowacyjnymi klinami dwudzielnymi. Współpraca zaowocowała tym, że wdrażamy do produkcji tego typu produkt - mówi Kazimierz Nowicki.

Gala wręczenia nagród NovatoryKielce. 17.05.2018 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

W uroczystościach udział wzięła pochodząca z Kielc Alicja Adamczak, prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Jak powiedziała, w trakcie gali zaprezentowano bardzo innowacyjne rozwiązania, potrzebne do rozwoju gospodarczego regionu, a zarazem całego kraju. - Niektóre z nich powstały przy udziale zespołu naukowców, a część po prostu na uczelniach, takich jak Politechnika Świętokrzyska. To bardzo dobry przykład na współpracę nauki z przemysłem, czyli tego, czego brakuje na co dzień - podkreśla Alicja Adamczak.

Gala wręczenia nagród odbyła się w Muzeum Narodowym w Kielcach. Patronat honorowy nad konkursem sprawują Urząd Patentowy RP, Krajowa Izba Gospodarcza, Wojewoda Świętokrzyski i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, a rolę sponsora pełni Bank Gospodarstwa Krajowego.

Gala wręczenia nagród NovatoryKielce. 17.05.2018 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution