101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Uczniowie zaśpiewali dla tych, którzy dali nam niepodległą Polskę

Data publikacji: 17.05.2018 19:40
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej
Podchojny. 17.05.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

„Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Wojenko, wojenko”, czy „Rozkwitały pąki białych róż” - to tylko niektóre z utworów, jakie zabrzmiały dziś podczas Gminnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej zorganizowanego w Podchojnach.

W konkursie, zorganizowanym z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z gminy Jędrzejów - poinformowała Wiesława Pasternak, nauczyciel w placówce w Podchojnach. Jak dodała, konkurs ten jest jednym z elementów projektu „Akademii Obywatelskiej 1918”, który szkoła realizuje we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Świętokrzyskim Kuratorium Oświaty i Urzędem Marszałkowskim.

Zdaniem Ryszarda Bielaka, dyrektora Szkoły Podstawowej w Podchojnach, nawet poprzez zabawę i śpiew można przybliżyć młodemu pokoleniu, jak ważną rocznicę obchodzi Polska. Ten konkurs jest dedykowany tym, którzy wywalczyli nam niepodległą Polskę, uczniowie śpiewają dla nich - dodał dyrektor Bielak.  

Piosenkę „Wolność” Marka Grechuty w konkursie zaśpiewał Konrad Seredyka, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 w Jędrzejowie. Jak powiedział w rozmowie z Radiem Kielce, kiedy tylko usłyszał o konkursie piosenki i pieśni patriotycznej wiedział, że musi wziąć w nim udział. - Kocham pieśni patriotyczne - stwierdził młody wokalista.

W ramach projektu „Akademii Obywatelskiej 1918”, jaki realizuje Szkoła Podstawowa w Podchojnach zorganizowany będzie również konkurs literacki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution