101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Majówka rowerowa w tym roku z patriotycznymi akcentami

Data publikacji: 18.05.2018 10:49
Autor: Robert Kałuża / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Krzysztof Banasik zastępca dyrektora kieleckiej Caritas

Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas
18.05.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Jutro odbędzie się trzynasta już Rodzinna Majówka Rowerowa z bp. Marianem Florczykiem. Cykliści jak zwykle pokonają trasę z Kielc do Borkowa, około 20 kilometrów. Majówka jest organizowana, aby przypomnieć o urodzinach Jana Pawła II. W tym roku mija 98 rocznica. Papież urodził się 18 maja 1920 roku - przypomina diecezjalny referent kultury fizycznej i sportu ksiądz Krzysztof Banasik.

- Biskup Marian Florczyk, kiedy studiował w Rzymie często spotykał Jana Pawła II. Organizując majówkę postanowił upamiętnić tę postać właśnie w ten sposób. - Wiemy, że papież kochał przyrodę i ruch na świeżym powietrzu. Sam wędrował po górach. Troszczył się także o rodzinę. Nazywany jest papieżem rodziny, dlatego impreza o charakterze rekreacyjnym dla całych rodzin ma go przypominać - dodaje gość Radia Kielce.

Ponadto w tym roku nie zabraknie akcentów patriotycznych związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten jubileusz jest także związany z ziemią świętokrzyską - zaznacza ksiądz Krzysztof Banasik. - Wystarczy wspomnieć Legiony Józefa Piłsudskiego. Będziemy także przejeżdżać obok pomnika Czwórki Legionowej, delegatury IPN-u, czy przez Stadion - mówi ksiądz Krzysztof Banasik. Apeluje jednocześnie, aby rowerzyści ubrali biało-czerwone stroje. Istotą nie jest rywalizacja i wyścig, tylko wspólna jazda, rozmowa i nawiązywanie nowych znajomości - podkreśla.

Rodzinna Majówka Rowerowa rozpocznie się jutro o godzinie 10.00, przed kielecką katedrą. W Kielcach rowerzyści przejadą ulicami: Jana Pawła II, Ściegiennego, Barabasza, al. Legionów, Szczepaniaka i Wybraniecką. Następnie skierują się w stronę Dymin i Kaczyna, gdzie w miejscowym kościele odbędzie się modlitwa w intencji mam.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution