101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Niebezpieczne skrzyżowanie w Skarżysku przebudowane. Powstało rondo

Data publikacji: 18.05.2018 14:36
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
18.08.2018 Skarżysko  Kamienna. Nowe rondo przy Alei Jana Pawła II i ulicy Krakowskiej

18.08.2018 Skarżysko - Kamienna. Nowe rondo przy Alei Jana Pawła II i ulicy Krakowskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zakończyła się budowa ronda turbinowego w ciągu drogi krajowej nr 42 w Skarżysku Kamiennej. Finansowana w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych inwestycja polegała na przebudowie skrzyżowania tej drogi z krajową siódemką. W tym miejscu wcześniej często dochodziło do wypadków. Drogowcy liczą, że po wprowadzeniu zmian sytuacja zdecydowanie się poprawi.

Inwestycja, którą zrealizowano w Skarżysku, kosztowała ponad 3 miliony złotych. Zadanie obejmowało również budowę fragmentów chodników ścieżek rowerowych oraz dróg dojazdowych. Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski podkreśliła, że wszystkie inwestycje, które prowadzą do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach, są niezwykle istotne. 

- Cieszy, kiedy dzięki inwestycjom drogowym poprawia się bezpieczeństwo naszych mieszkańców – powiedziała. 

Maria Zuba Poseł Prawa i Sprawiedliwości zaznaczyła, że w ramach rządowego programu w naszym województwie zlikwidowano już kilkanaście podobnych niebezpiecznych miejsc. Jej zdaniem, nowe rondo usprawni komunikacje w mieście zarówno dla mieszkańców, jak i ruchu tranzytowego.

W opinii Senatora Jarosława Rusieckiego droga krajowa 42 ma kluczowe znaczenie dla rozwoju północnej części naszego województwa.   

- Tą drogą przewożony jest stal z Huty Celsa w Ostrowcu Świętokrzyskim. Każde usprawnienie jest niezwykle ważne dla rozwoju gmin położonych wzdłuż tej drogi -dodał senator.

Rondo oddano z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Pierwotnie miało być gotowe w październiku ubiegłego roku. Takich opóźnień nie widać za to przy powstającym 7-kilometrowym, odcinku trasy S7. Krzysztof Strzelczyk, dyrektor kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zapewnia, że na tym odcinku prace idą zgodnie z harmonogramem. Jak dotąd wykonane m.in. wycinkę drzew, a także drogi technologiczne. Obecnie trwają prace przy posadowieniu i fundamentowaniu obiektów mostowych.

Budowa brakującego 7-kilometrowy odcinek trasy S7 ma się zakończyć w 2020 roku. Wówczas przejezdny ma być już cały prawie 100-kilometrowy odcinek tej drogi przebiegający przez nasze województwo. Dyrektor stwierdził jednocześnie, że w październiku ma być gotowy obwodnica Radomia. Obecnie zaawansowanie prac wynosi około 70 procent.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution