101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Noc Muzeów w Jędrzejowie

Data publikacji: 20.05.2018 07:41
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
19.05.2018 Jędrzejów. Noc Muzeów

19.05.2018 Jędrzejów. Noc Muzeów
Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Recitalem Anny Kukawskiej i Bogusława Zięby rozpoczęła się Noc Muzeów w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Koncert z cyklu „Koncerty dla Niepodległej" zorganizowany został z okazji 100-lecia Niepodległości Polski.

W programie m.in. można było usłyszeć pieśni Legionów Polskich, polskie pieśni patriotyczne dawne i współczesne, anegdoty z życia marszałka Piłsudskiego.

Ponadto muzeum zorganizowało nocne zwiedzanie zabytkowych wnętrz dawnego domu Przypkowskich. Pod hasłem „W świetle płomyka” odbyła się prezentacja zabytkowych świeczników i lamp z muzealnych zbiorów.

Z kolei dzieci miały okazję, żeby obejrzeć i posłuchać starych bajek. Propozycje przygotowane przez muzeum spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta, którzy podkreślali, że wieczorem muzeum i jego wnętrza wyglądają wyjątkowo. Jak mówili, nawet mieszkając w Jędrzejowie, często nie ma czasu, by odwiedzić placówkę. Noc Muzeów pozwala na to, by przyjść wieczorem i na spokojnie zobaczyć to, co najcenniejsze.

Zadowolenia z dużej frekwencji podczas Nocy Muzeów nie krył Jan Przypkowski - dyrektor Muzeum im Przypkowskich w Jędrzejowie. Jak podkreślił, wszystkie propozycje przygotowane na tę noc spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. To pokazuje, że organizowanie takiej nocy ma bardzo duży sens, mieszkańcy potrzebują specjalnej okazji, by przyjść i na spokojnie zwiedzać i obejrzeć z bliska eksponaty.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution