101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nie żyją kolejne ofiary sobotniego wypadku w Miedzianej Górze

Data publikacji: 20.05.2018 07:59
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
19.05.2018 Miedziana Góra. Wypadek. Samochód osobowy zderzył się z samochodem ciężarowym. Zginęły dwie osoby dwie zostały ranne

19.05.2018 Miedziana Góra. Wypadek. Samochód osobowy zderzył się z samochodem ciężarowym. Zginęły dwie osoby, dwie zostały ranne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zmarły dwie kolejne osoby, które uczestniczyły w sobotnim wypadku w miejscowości Miedziana Góra, na trasie krajowej nr 74 Kielce - Piotrków Trybunalski. To 2-letnia dziewczynka i 25-letnia kobieta, która prawdopodobnie była kierowcą pojazdu. Pochodziły z gminy Bieliny.

Przypomnijmy, w sobotę po południu ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. W wyniku wypadku na miejscu zginęły dwie kobiety w wieku 36 i 37 lat. Trzecia kobieta i 2-letnie dziecko zostały w stanie bardzo ciężkim przewiezione do szpitala.

Wstępne ustalenia wskazują, że samochód osobowy jechał od strony Kielc. Nagle skręcił w lewo, w kierunku miejscowości Ciosowa. Doszło do zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem ciężarowym, którym kierował 21-letni mężczyzna z powiatu opatowskiego.

W niedzielę rano Artur Majchrzak z Komendy Wojewódzkiej Policji poinformował, że w nocy zmarła 2-letnia dziewczynka i trzecia, 25-letnia kobieta, które w sobotę trafiły do szpitala.

W pomoc poszkodowanym zaraz po wypadku zaangażował się mężczyzna, który mieszka w pobliżu miejsca, gdzie doszło do tragicznego wypadku.

 - Przybiegłem na miejsce i zobaczyłem zmasakrowany samochód osobowy. Były w nim cztery osoby. Wiedziałem, że wszystkim nie będę w stanie pomóc, dlatego podbiegłem do drzwi od strony, gdzie w foteliku siedziało dziecko. Wyrwałem drzwi i wyciągnąłem dziecko z samochodu. Zacząłem jego reanimację i dopiero po około dwóch minutach wyczułem delikatny puls na szyi – mówił mężczyzna.

Kierowcy samochodu ciężarowego nic się nie stało. Był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja oraz prokurator.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution