101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sukces białej niedzieli w Starachowicach. Bo profilaktyka to podstawa

Data publikacji: 20.05.2018 09:57 / Data aktualizacji: 20.05.2018 17:00
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Starachowice. Biała niedziela
Starachowice. 20.05.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Dużym zainteresowaniem cieszyła się biała niedziela zorganizowana na placu Pod Skałami w Starachowicach. Na kilkudziesięciu stoiskach bezpłatnie można było sprawdzić stan swojego zdrowia oraz skorzystać z porad i konsultacji medycznych.

Imprezę rozpoczął Marsz Różowej Wstążeczki, który przeszedł ulicami miasta. Miał on zwrócić uwagę na profilaktykę nowotworową u kobiet. Wzięło w nim udział kilkaset osób.

Starosta starachowicki Danuta Krępa podkreśliła, że biała niedziela miała charakter festynu profilaktycznego.

- Chcieliśmy uświadomić, jak ważna jest profilaktyka. Zawsze lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Często zapominamy o tym, żeby się badać, jesteśmy zabiegani, zapracowani, odkładamy to na później. Myślę, że najważniejsze jest nasze zdrowie i życie. Ta akcja ma nam przypomnieć, że powinniśmy się badać i przywiązywać do naszego zdrowia większą wagę - dodała Danuta Krępa.

Podczas festynu można było m.in. sprawdzić słuch, poziomu cukru we krwi, ciśnienie, a także oddać krew, zbadać wady postawy oraz skorzystać z konsultacji psychologicznych. Ponadto wykonywane były badania cytologiczne i mammograficzne w ramach profilaktyki raka szyjki macicy i raka piersi. Zbadać było można także serce i układ krążenia. W trakcie wydarzenia, mieszkańcy mogli zasięgnąć również konsultacji dietetycznych.

W białej niedzieli wzięła udział Marzena Rafalska. W rozmowie z Radiem Kielce podkreślała, że takie akcje są bardzo potrzebne.

- Dzięki badaniom, możemy sprawdzić stan swojego zdrowia i przez to być spokojniejsi - dodała.

Badaniom profilaktycznym towarzyszyły pokazy fitness i kulturystyczne, a także występy zespołów artystycznych.

Organizatorami Festynu Profilaktycznego był prezydent Starachowic Marek Materek wraz z partnerami: Starostwem Powiatowym w Starachowicach, Powiatowym Zakładem Opieki Zdrowotnej i Starachowickim Klubem Amazonek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution