101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Policja i straż wyjaśniają okoliczności tragicznego pożaru Teodorowie

Data publikacji: 21.05.2018 12:54
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Pożar domu w Teodorowie

Pożar domu w Teodorowie
21.05.2018 / Fot. KP PSP Pińczów

Jutro zostaną przeprowadzone sekcje zwłok mężczyzn, których ciała znaleziono w spalonym domu jednorodzinnym w Teodorowie w powiecie pińczowskim. Wyniki badań dadzą odpowiedź na pytanie, co było przyczyną śmierci braci w wieku 49 i 62 lat.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pińczowie. Od rana trwają oględziny miejsca zdarzenia, wcześniej były obawy, że dom może się zawalić.

Jak informuje Jarosław Sarba z Prokuratury Okręgowej w Kielcach, na miejscu jest  prokurator i biegły od spraw pożarnictwa. Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

Paweł Ksel z Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach informuje, że podczas akcji jednostki napotkały wiele trudności. Pierwsza polegała na tym, że wpłynęły dwa różne zgłoszenia. Jedno dotyczące pożaru w miejscowości Teodorów, natomiast drugie w  pobliskim  Podróziu. - Dyżurny  zdecydował o wysłaniu ratowników  do dwóch różnych zdarzeń. Po dojeździe okazało się, że służby dojechały do tego samego miejsca, czyli do pożaru w miejscowości Teodorów - wyjaśnia Paweł Ksel.

Budynek, w którym mieszkali mężczyźni jest oddalono o około 300 metrów od drogi głównej.   Pierwszy wóz z ochotniczej straży pożarnej utknął na wąskiej drodze, około 200 metrów od palącego się domu jednorodzinnego. W związku z tym strażacy musieli donieść cały sprzęt i zorganizować wodę - dodaje Paweł Ksel.

Rzecznik dodaje, że z pierwszych informacji wynikało, że budynek jest niezamieszkały, jednak w trakcie czynności okazało się, że w jednym z pomieszczeń znajdują się dwie osoby. Ich życia nie udało się uratować. Działania straży pożarnej trwały ponad 5 godzin. Zakończyły się około 1:00 w nocy. 

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution