101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wernisaż wystawy malarstwa Piotra Kachnego

Data publikacji: 23.05.2018 07:52 / Data aktualizacji: 24.05.2018 06:21
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Kultura
Komentarze
24.05.2018 Kielce. Wystawa malarstwa Piotr Kachny  RedGirlGrounds w Pałacyku Tomasza Zielińskiego

24.05.2018 Kielce. Wystawa malarstwa Piotr Kachny „Red_Girl_Grounds” w Pałacyku Tomasza Zielińskiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Galerii Sztuki Współczesnej Pałacyku Tomasza Zielińskiego odbył się wernisaż wystawy malarstwa: Piotr Kachny z Ostrowa Wielkopolskiego - „Red_Girl_Grounds”.

Piotr Kachny urodził się w 1978 roku w Kluczborku. Studiował  na UAM w Poznaniu, na wydziale pedagogiczno-artystycznym w Kaliszu, na kierunku EASP (dyplom z malarstwa) oraz National College of Art and Design (Dublin)

Artysta maluje od dwudziestego roku życia. Ponadto, zajmuje się fotografią artystyczną oraz fotomontażem. Jego drugą ogromną pasją jest muzyka, która inspiruje go do tworzenia sztuki. Jest również muzykiem. Gra na instrumentach perkusyjnych.

Interesuje się też psychologią, filozofią oraz szeroko pojętą kuchnią wegetariańską i wegańską. Sporo podróżuje zarówno po kraju, jak i Europie, co również ma swoje odbicie w jego twórczości artystycznej.

Zarówno w malarstwie, jak i fotografii interesuje go postać ludzka. Na 17 portretach, budowanych architektonicznie, artysta przedstawia, przede wszystkim.piękne kobiety. Jednakże w jego pracach najistotniejsze jest to, co bardzo często bywa niewidoczne na pierwszy rzut oka: emocje, uczucia, stan ducha, charakter. Ponadto, ukazuje to, co w człowieku zmysłowe, a z czym stracił kontakt na skutek oddziaływania kultury i związanych z nią konwenansów, w tym również edukacji. Jego portrety kobiet są pełne czerwieni. Przez swe obrazy Piotr Kachny stawia również pytanie  - czy seksualność i sensualność wyklucza duchowość, czy też ją nie wyklucza.

Wystawę obrazów Piotra Kachny można oglądać w galerii Pałacyku T. Zielińskiego do 12. czerwca.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution