101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Uczniowie z Mirca sprawdzili się w konkursie wiedzy o Sejmie. Łatwo nie było

Data publikacji: 24.05.2018 06:58 / Data aktualizacji: 24.05.2018 16:44
Autor: Marek Orkisz , Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Mirzec. Konkurs wiedzy o Sejmie zorganizowany przez posła Krzysztofa Lipca
Mirzec. 24.05.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

W Szkole Podstawowej im. Kamili i Józefa Spytków w Mircu odbył się konkurs wiedzy o polskim Parlamencie. Zorganizował go lider świętokrzyskich struktur PiS, poseł Krzysztof Lipiec wspólnie z Biurem Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu. Celem rywalizacji było zachęcenie uczniów do poszerzenia wiedzy na ten temat.

Rywalizacja składała się z części wykładowej dotyczącej procedury tworzenia prawa w Polsce, czyli tzw. trybu legislacyjnego. Omówiono również historię Sejmu i architektury sejmowej. Następnie gimnazjaliści pisali test sprawdzający wiedzę dotyczącą zadań i funkcji Sejmu i Senatu oraz sposobów powstawania ustaw.

Jak podkreślił poseł Krzysztof Lipiec, konkurs ten nie należał do łatwych.

- Trzeba było wykazać się wiedzą wykraczającą poza tematykę przedstawionych wykładów. Młodzież stanęła na wysokości zadania. Dobrze zdała ten egzamin. Dzisiaj najważniejsze sprawy dzieją się w Sejmie. Tam zapadają najistotniejsze decyzje i młodzież musi być świadoma tego wszystkiego, co się wokół nich dzieje - dodał poseł Krzysztof Lipiec.

Pierwsze miejsce w konkursie i nagrodę ufundowaną przez Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego otrzymała Magdalena Zawadzka.

Jak podkreśliła w rozmowie z Radiem Kielce, od zawsze interesowała się polityką.

 - Ten konkurs był dość trudny, wymagana była szeroka wiedza na temat polskiego Parlamentu. Warto brać udział w konkursach, pogłębiać swoją wiedzę, bo to wiedza, którą każdy powinien znać - dodała Magdalena Zawadzka.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i materiały edukacyjne. Pojadą także w czerwcu na wycieczkę, podczas której zwiedzać będą Sejm i Belweder.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution