101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ogromna inwestycja KPT coraz bliżej. Obiekt będzie kosztował 85 milionów złotych

Data publikacji: 01.06.2018 11:24
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wizualizacja inkubatora California
Fot. KPT

Kielecki Park Technologiczny rozstrzygnął przetarg na projekt inkubatora technologicznego California - największego tego typu obiektu w Europie Centralno-  Wschodniej o powierzchni ponad 14 tysięcy metrów kwadratowych i wartości 85 milionów złotych. Będzie przeznaczony na działalność start-upową.

- Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana 5 czerwca - poinformował Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.

Projekt powinien być gotowy w drugim kwartale przyszłego roku. Wkrótce po tym rozpocznie się budowa, która potrwa około 2,5 roku.

Inwestycja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie KPT, gdzie zaczyna brakować przede wszystkim powierzchni biurowej i laboratoryjnej. Budynek zostanie wykonany w najnowszych technologiach związanych z ekologią i funkcjonalnością.

California będzie mieć sześć kondygnacji wraz z podziemnym parkingiem dla ponad 200 samochodów. Oprócz powierzchni biurowych znajdą się tam przestrzenie do nawiązywania biznesowych relacji, a także zaplecze laboratoryjne i socjalne. Inkubator ma stanąć w bezpośrednim sąsiedztwie ronda, które powstanie u zbiegu ulic Olszewskiego i Witosa.

Kielecki Park Technologiczny będzie się starał o dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Aktualnie przygotowane są dokumenty aplikacyjne.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution