101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

O czym marzą dzieci w 2018?

Data publikacji: 01.06.2018 14:02
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Dzieci spełniają swoje marzenia
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Najmłodsi chcą dostać psa i kota albo zagrać w drużynie Korony Kielce. Starsi chcą najnowszego Iphona albo dobrą pracę.

Posłuchaj relacji Moniki Miller o marzeniach dzieci w 2018 roku

Zapytaliśmy dzieci z przedszkola oraz młodzież z gimnazjum i liceum, o czym marzą. Okazuje się, że mają marzenia wielkie i małe - prozaiczne. Ale czy te marzenia są inne niż 10 lat temu? A jakie będą za 10 lat?

Aby się przekonać, jak zmieniają się te marzenia, postaramy się rokrocznie w Dniu Dziecka pytać dzieci i młodzież o ich marzenia. Póki co, przedstawiamy katalog marzeń roku 2018.

Większość dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 35 wśród marzeń wskazywała na chęć posiadania zwierzęcia. Zazwyczaj były to pieski i kotki. Wśród ras wymieniano dalmatyńczyki, buldogi i owczarki niemieckie.

Pojawiały się też bardziej materialistyczne pragnienia. Jeden z chłopców stwierdził, że chciałby być bogaty i mieć złote karty z wizerunkiem piłkarza Roberta Lewandowskiego.

Inny chciałby mieć samochód rajdowy i uczestniczyć w zawodach. Z kolei dziewczynki marzyły o butach na wysokim obcasie i domku dla lalek z różowym dachem. Niektóre chciałby zostać tancerkami lub malarkami. Jak się okazuje w sferze marzeń, pozostają gry komputerowe. Pytane przez nas dzieci wymieniają konsole PS3 i PS 4 oraz gry FIFA 2018 i MainCraft. 

Z kolei uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, wybiegając w przyszłość, mówili, że ich największym marzeniem jest znalezienie dobrze płatnej pracy, w której będą mogli się realizować. Jedna z uczennic chciałaby wyjechać do Korei i tam rozpocząć studia.

Inni myśleli już o wakacjach i zwiedzaniu odległych zakątków świata. Jeden z chłopców trenujących piłkę nożną chciałby znaleźć się w drużynie Korony Kielce.

Mimo że większość z nich nie wie, co chciałaby robić w przyszłości, ich marzeniem jest łączenie pasji z pracą.

Licealiści chcą jak najlepiej zdać maturę, aby później dostać się na prestiżową uczelnię najlepiej informatyczną, gdzie będą mogli zdobywać wiedzę i umiejętności, które wykorzystają w wymarzonej pracy.  

- Chciałbym zdać prawo jazdy, a potem kupić fajny samochód - powiedział uczeń jednego z kieleckich techników.

Wśród marzeń wymieniano także poczucie bezpieczeństwa na całym świecie oraz szczęście. Jeden z licealistów marzył, by zespół muzyczny, w którym gra, był znany i zarabiał duże pieniądze koncertując.

Licealiści mają także przyziemne życzenia takie, jak zakup nowej płyty, książki lub telefonu iPhone'a 8. Niektórzy myślą także o założeniu rodziny.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution