101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Posłanka i burmistrz dali radość małym pacjentom

Data publikacji: 01.06.2018 15:21
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Poseł PiS Anna Krupka i burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek odwiedzili małych pacjentów szpitala w Jędrzejowie
Jędrzejów. 01.06.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Dziś wyjątkowy dzień z prezentami mieli mali pacjenci oddziału pediatrycznego szpitala w Jędrzejowie. Z pluszakami, książeczkami na oddział przyjechała Anna Krupka, poseł PiS wraz z przedstawicielami Komitetu Obrony Oddziału Pediatrycznego w Jędrzejowie. Jak powiedziała posłanka w Dzień Dziecka, spotykamy się na oddziale którego działalność została przywrócona dzięki działaniom komitetu.

- Chcielibyśmy życzyć dzieciom, które leczą się na tym oddziale wszystkiego najlepszego, przede wszystkim zdrowia. Jak dodała poseł Krupka, Dzień Dziecka to jeden dzień w roku, ale troska o dzieci trwa cały rok. Jak przypomniała o zawieszeniu oddziału pediatrycznego mieszkańcy dowiedzieli się pod koniec grudnia 2017. Pan starosta odpowiedzialny za szpital najpierw nie dostrzegał problemu, szukał winnych, a także osób, które pomogą mu ten problem rozwiązać. Powołaliśmy Komitet Obrony Oddziału. Ponad 7 tys. osób podpisało się pod petycją przeciwko likwidacji, co pokazuje że sprzeciw ma sens, ponieważ dzięki naszemu naciskowi pan starosta odwrócił tą zła, antyspołeczna decyzję - stwierdziła posłanka.

Z prezentami i życzenia dla najmłodszych pacjentów szpitala w Jędrzejowie przybył również gospodarz miasta Marcin Piszczek. Życzenia powrotu do zdrowia składał nie tylko dzieciom, ale również mamom, które towarzyszą swoim pociechom na oddziale. Jak mówił to bardzo ważny dzień, dlatego życzy mało trosk i jak najwięcej uśmiechów na twarzach dzieci i rodziców.  

Pacjenci oddziału dziecięcego nie kryli dziś swojego zaskoczenia. Jak powiedzieli Ola z Sędziszowa oraz Miłosz z Sieńska to bardzo miłe, ze ktoś o nich pamiętał w tak ważnym dniu. Od 1 kwietnia czyli od dnia przywrócenia działalności oddziału dziecięcego, w Jędrzejowie leczyło się  około 130 dzieci.

Z okazji Dnia Dziecka pacjentów  odwiedzili również przedstawiciele fundacji Miśka Zdziśka.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution