101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Młodzi od Kukiza nie chcą progów

Data publikacji: 01.06.2018 17:46 / Data aktualizacji: 01.06.2018 18:28
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja prasowa Kukiz'15 dotycząca "propozycji dla dzieci i młodzieży"
Kielce. 01.06.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Przedstawiciele Klubu Młodych Kukiz’15 chcą zniesienia progów frekwencyjnych w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta Kielc. Zdaniem Agnieszki Piwowar, obowiązujące obecnie progi uniemożliwiają powstania, ważnej dla kieleckiej młodzieży struktury. - Chcemy w tej spawie złożyć petycję do prezydenta, aby pomógł nam wprowadzić te zmiany - stwierdziła przedstawicielka klubu młodych.

Jak podkreśla Magdalena Fogiel-Litwinek, prezes Kukiz’15 w województwie świętokrzyskim, stowarzyszenie już raz apelowało do przewodniczącego kieleckiej rady miasta o zmianę regulaminu jej młodzieżowego odpowiednika.

- Chcemy prosić prezydenta Kielc, o zmianę w statucie powoływania młodzieżowej rady i zniesienie progów frekwencyjnych. Jeżeli progi zostaną zniesione, to jeszcze we wrześniu czy październiku młodzieżowa rada miasta będzie mogła powstać. W naszym mieście istnieje już rada seniorów, dlatego uważamy, że swój głos w decydowaniu o sprawach miasta powinni mieć także ludzie młodzi - dodaje.

Jak zaznacza Magdalena Fogiel-Litwinek - istotnym problemem dla młodzieży, a także rodziców w Kielcach jest również sprawa przygotowania miasta do przyjęcia podwójnego rocznika uczniów do szkół średnich w przyszłym roku szkolnym.

- W 2019 roku nastąpi swego rodzaju kumulacja. Uczniowie trzecich klas gimnazjów, a także klas ósmych szkoły podstawowej będą stali przed wyborem szkół średnich. Co może rodzić obawy o problemy z dostępnością miejsc dla wszystkich absolwentów w szkołach średnich - dodaje.

Przedstawiciele Kukiz’15 chcą, aby przed wprowadzeniem tej decyzji w szkołach odbyły się spotkania, podczas których rodzice oraz uczniowie mogliby rozwiać swoje wątpliwości, związane z przyjęciem tak zwanego podwójnego rocznika.

Po konferencji prasowej zwołanej na kieleckim Rynku z okazji Dnia Dziecka, młodzi przedstawiciele Kukiz’15 złożyli na ręce prezydenta petycję w sprawie zmian w powoływaniu młodzieżowej rady miasta.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution