101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nie pomagają policyjne akcje i kontrole. Kierowcy wciąż popełniają te same błędy

Data publikacji: 04.06.2018 13:27
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

22 wypadki, w których rannych zostały 32 osoby, a jedna zginęła - to bilans policyjnej akcji „Bezpieczny weekend Boże Ciało 2018” w województwie świętokrzyskim. W trakcie kontroli mundurowi zwracali uwagę m. in. na stan techniczny pojazdów oraz to czy pasażerowie jeżdżą w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Kierowcy nadal popełniają wiele błędów na drogach - informuje Damian Janus z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

- Najczęstszymi grzechami kierowców są: nadmierna prędkość, brak rozsądku i wymuszanie pierwszeństwa. Ponadto zdarza się, że osoby prowadzące pojazdy wykonują manewry, które nie są przewidywalne dla innych kierowców. Pamiętajmy, że za każdym razem kiedy wyjeżdżamy na drogę jesteśmy zobowiązani do przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym. To one gwarantują nam bezpieczeństwo - mówi Damian Janus.

Policjanci zatrzymali 61 pijanych kierowców. Osobie, która wsiada za kierownicę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i minimum 3-letni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Ciepłe dni zachęcają nas do wypoczynku nad wodą. Nie wszyscy są świadomi, że te przepisy obowiązują także osoby, które prowadzą pojazdy na wodzie - dodaje Damian Janus.

W zeszłym roku w trakcie „Bezpiecznego Weekendu Boże Ciało 2017”, na drogach województwa świętokrzyskiego doszło do 24 wypadków, w których rannych zostały 32 osoby. Nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci wyeliminowali z dróg 64 pijanych kierowców.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution