101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Radni sejmiku z PiS bojkotują galę jubileuszu województwa

Data publikacji: 05.06.2018 13:20
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Mieczysław Gębski  radny sejmiku województwa świętokrzyskiego Andrzej Pruś  wiceprzewodniczący sejmiku Marek Strzała  radny sejmiku

Mieczysław Gębski - radny sejmiku województwa świętokrzyskiego, Andrzej Pruś - wiceprzewodniczący sejmiku, Marek Strzała - radny sejmiku
Kielce. 05.06.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Radni sejmiku z klubu Prawa i Sprawiedliwości zbojkotują galę jubileuszu 20-lecia istnienia województwa świętokrzyskiego. Jak podkreśla Andrzej Pruś wiceprzewodniczący sejmiku województwa, rocznica to ważne wydarzenie dla wszystkich mieszkańców, ale obecny zarząd województwa próbuje zawłaszczyć wszystkie obchody z nim związane tylko dla siebie.

- Radość z tak chwalebnej historii, jaką może poszczycić się województwo świętokrzyskiego, zakłóca nieudolność władz samorządowych województwa, zdominowanych od samego początku przez działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy zamiast zajmować się rozwojem regionu, wolą zajmować się celebrowaniem władzy i adoracją siebie nawzajem. Efektem tej beztroski jest ogromne zapóźnienie rozwojowe naszego regionu w porównaniu z innymi województwami. Odpowiedzialny za taki stan rzeczy jest PSL i wywodzący się z tych struktur marszałek Adam Jarubas - dodaje Andrzej Pruś.

Zdaniem radnego Mieczysława Gębskiego, dumę i radość z tego, co wydarzyło się dwadzieścia lat temu, powinni odczuwać wszyscy mieszkańcy województwa, nie mają jednak szczególnych powodów do zadowolenia.

- Kiedy oglądamy kolejne rankingi, które pokazują, jak nasze województwo wyludnia się i pustoszeje, nie możemy się z tego cieszyć. Chcemy, aby województwo świętokrzyskie rozwijało się jak najlepiej, życzymy wszystkim jego mieszkańcom, abyśmy wszyscy mogli być z niego dumni - dodaje.

Przedstawiciele klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości sejmiku województwa świętokrzyskiego podjęli jednogłośną decyzję, że nie wezmą udziału w jubileuszowej gali z okazji dwudziestolecia województwa świętokrzyskiego, która odbędzie się dzisiaj w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution