101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wypadek nie z jego winy. Kierowca nie udzielił jednak pomocy

Data publikacji: 05.06.2018 15:04
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Sąd Rejonowy przy ul. Warszawskiej

Sąd Rejonowy przy ul. Warszawskiej
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

To nie kierowca, a piesza naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tak uznał biegły, który opiniował okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w styczniu na ulicy Marszałkowskiej w Kielcach.

Samochodem marki Kia kierował 58-letni Marek W. Pod koła jego samochodu wpadła 88-letnia kobieta, która zmarła po przewiezieniu do szpitala. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając jej pomocy. Zgłosił się na policję po kilku godzinach i został zatrzymany. Był trzeźwy.

- Prokurator przedstawił Markowi W. dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, drugi natomiast nieudzielenia pomocy pokrzywdzonej - informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

- Zdaniem biegłego, to nie kierowca naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a piesza która przekraczała ulicę w miejscu niedozwolonym. Ponadto samochód poruszał się z dozwoloną prędkością - mówi Daniel Prokopowicz.

Postępowanie zostało podzielone. Wątek wypadku drogowego umorzono. Decyzja prokuratury nie jest jeszcze prawomocna. Natomiast sprawa nieudzielenia pierwszej pomocy pokrzywdzonej ma swój finał w Sądzie Rejonowym w Kielcach, do którego śledczy skierowali akt oskarżenia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution