101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Po tragedii w Chlewicach. Podejrzany o zabójstwo całkowicie niepoczytalny

Data publikacji: 05.06.2018 16:46
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

21.08.2017 Włoszczowa. Sąd rejonowy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

27-letni Krystian J., podejrzany o nieumyślne spowodowanie śmierci 32-letniego mężczyzny zostanie umieszczony w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Taką decyzję podjął Sąd Rejonowy we Włoszczowie. Wnioskowała o to tamtejsza Prokuratura Rejonowa, która prowadziła postępowanie. Do tragedii doszło w nocy z 25 na 26 grudnia 2017 roku w Chlewicach w gminie Moskorzew.

Jak informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, śledczy uzyskali opinię biegłych psychiatrów, z której wynikało, że podejrzany w chwili popełnienia czynu był całkowicie niepoczytalny. Jednocześnie stwierdzili, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że Krystian J. w przyszłości może popełnić podobny czyn, do tego jaki mu zarzucono. - Mając na uwadze te okoliczności, prokurator skierował do Sądu Rejonowego we Włoszczowie wniosek o umorzenie postępowania i umieszczenie podejrzanego w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym – mówi Daniel Prokopowicz. 24 maja sąd wniosek prokuratury w całości uwzględnił. Decyzja nie jest jeszcze prawomocna.

Do zdarzenia doszło podczas imprezy tanecznej. Funkcjonariusze dostali zgłoszenie, że doszło tam do bójki pomiędzy dwoma osobami. 32-letni, pobity mężczyzna był przytomny. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że w trakcie szarpaniny uderzył głową o podest. Został zabrany do szpitala. Mundurowi ustalili, że drugi z mężczyzn, po awanturze wsiadł do samochodu i pojechał do innego lokalu w gminie Secemin. Jeszcze tej samej nocy włoszczowscy funkcjonariusze zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu jędrzejowskiego. Dzień później, policjanci dostali informacje ze szpitala, że poszkodowany w bójce mężczyzna zmarł.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution