101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Działki przy Olszewskiego na sprzedaż

Data publikacji: 05.06.2018 20:33
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielecki Park Technologiczny
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Ponad 5 hektarów uzbrojonych terenów inwestycyjnych przygotował na sprzedaż kielecki ratusz. Nieruchomości zlokalizowane są przy ulicy Olszewskiego w pobliżu Kieleckiego Parku Technologicznego.

Filip Pietrzyk, dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami i geodezji w Urzędzie Miasta informuje, że będzie to atrakcyjna, zróżnicowana oferta dla inwestorów. Obszar podzielono na mniejsze części dostosowane do potrzeb firm reprezentujących różne branże. - Tereny inwestycyjne mogą być przeznaczone pod zakłady przemysłowe, czy magazyny, inwestycje, które generują miejsca pracy – dodaje.

Decyzje o przeznaczaniu działek na sprzedaż jednogłośnie podjęli kieleccy radni. Zadecydowali oni także o sprzedaży z 60-procentową bonifikatą jednej z działek położonej w obrębie ulicy Bodzentyńskiej na rzecz parafii pod wezwaniem św. Wojciecha. Z drugiej strony miasto zyskuje możliwość gospodarowania na części gruntu kościelnego. Uregulowanie tych kwestii pozwoli na utworzenie spójnej nieruchomości, na której będzie można wykonać długo wyczekiwane prace rewitalizacyjne.

Radni zgodzili się także, aby miasto zamieniło się działkami przy ulicy Panoramicznej z hotelem Grand Best Western. Część nieruchomości, która stanowi własność hotelu, znajduje się pod drogą publiczną. Z kolei miasto dysponuje fragmentem parceli w pobliżu dawnego kina Romantica, gdzie w przyszłości hotel chciałby wybudować wielopoziomowy parking.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution