101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

NFZ dofinansował zabiegi. Kolejki zdecydowanie krótsze [LISTA PLACÓWEK]

Data publikacji: 06.06.2018 11:37
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zmniejszają się kolejki do zabiegów usuwania zaćmy. Dotychczas pacjenci musieli czekać nawet dwa lata. Obecnie w niektórych szpitalach na zabieg oczekuje się około miesiąca.

Jak informuje Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, skrócenie kolejek możliwe było dzięki zwiększeniu pieniędzy na te zabiegi.

- Nasz oddział na pierwsze półrocze tego roku miał zawartych umów na ponad 13 milionów złotych, a dzięki kolejnym środkom zwiększyliśmy dostępność do tych zabiegów i przeznaczyliśmy dodatkowo za usuwanie zaćmy ponad milion sto tysięcy złotych. Dzięki temu obserwujemy znaczne zmniejszenie się kolejek, nawet do miesiąca - dodaje Małgorzata Kiebzak.

Miesiąc na zabieg usunięcia zaćmy czeka się m.in. w Szpitalu Powiatowym w Pińczowie. Jak dodaje Małgorzata Kiebzak, dodatkowe ponad 5 milionów złotych NFZ przekazał także placówkom medycznym na zabiegi z zakresu endoskopii. W sumie na te świadczenia w pierwszym półroczu tego roku przeznaczył 29 milionów złotych.

PLACÓWKI W WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM, KTÓRE WYKONUJĄ ZABIEGI USUWANIA ZAĆMY

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution