101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Co dalej z posterunkiem w Iwaniskach? Rodzice nie chcą policji w szkole

Data publikacji: 06.06.2018 12:01
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Zespół Publicznych Szkół w Iwaniskach

Zespół Publicznych Szkół w Iwaniskach
06.06.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Mimo zapowiedzi, na razie nie będzie posterunku policji w Iwaniskach. Rodzice dzieci uczęszczających do Publicznej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi nie zgadzają się na to, aby funkcjonariusze urzędowali w budynku tej placówki.

Argumenty przedstawili dyrekcji podczas jednego ze spotkań rady rodziców. Zarządzający szkołą mieli te uwagi przedstawić na piśmie wójtowi gminy Markowi Stańkowi z PSL. Tymczasem dyrekcja szkoły utrzymuje, że nie wie, jakie są powody sprzeciwu rodziców.

Agata Niedbała, przewodnicząca rady rodziców informuje, że dyrekcja także nie była przychylnie nastawiona do pomysłu utworzenia posterunku policji w budynku szkoły. Placówka straciłaby część pomieszczeń, np. stołówkę. Przeniesienie jej spowodowałoby zabranie jednej z klas, a są one potrzebne uczniom. - Za rok będą tam uczęszczać młodsi uczniowie, a na posterunek nie będą przychodzić tylko ludzie, aby coś zgłosić. Pojawią się alkoholicy lub zatrzymani. Tego rodzice się obawiają – tłumaczy Agata Niedbała.

Przewodnicząca Rady Rodziców zaznacza, że rodzice nie są przeciwni posterunkowi w Iwaniskach, ponieważ obecność policji jest bardzo potrzebna, ale nie ma zgody na funkcjonowanie funkcjonariuszy w samej szkole. O tym, że lokalizacja została zaakceptowana przez komendanta wojewódzkiego policji informowaliśmy już w grudniu. Tymczasem, Agata Niedbała mówi, że rodzice poznali konkrety w tym roku. Chcieliśmy zapytać wójta Marka Stańka z PSL, dlaczego nie konsultował pomysłu z rodzicami, jednak włodarz gminy od dwóch miesięcy konsekwentnie unika kontaktu z mediami.

Podkomisarz Agata Frejlich, oficer prasowy Powiatowej Komendy Policji w Opatowie informuje, że dokładnie rok temu prowadzone były konsultacje społeczne z mieszkańcami Iwanisk i jednym z wniosków było przywrócenie posterunku. - Radni gminy podjęli uchwałę intencyjną, która miała rozpocząć proces odtworzenia posterunku. Wiemy, że ten proces nie został przerwany, jednak samorząd gminny musi wskazać kolejną lokalizację, aprobowaną przez policję i mieszkańców – mówi Agata Frejlich.

Otwarcie posterunku miało nastąpić 28 lipca podczas Wojewódzkiego Święta Policji, które w tym roku zorganizowane zostanie w Ujeździe na zamku Krzyżtopór. Jak informuje sierżant Marzena Tkacz z biura prasowego Wojewódzkiej Komendy Policji w Kielcach, oficjalne otwarcie w tym terminie nie będzie już możliwe. Jak tłumaczy, samorząd nie wskazał kolejnej lokalizacji, która spełniałaby warunki policji.

Zespół Publicznych Szkół w IwaniskachFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution