101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Kielcach zainaugurował działalność świętokrzyski oddział Polskiego Towarzystwa Logopedycznego

Data publikacji: 06.06.2018 15:46
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

dr Jolanta Góral-Półrola
Fot. arch. prywatne /

Świętokrzyski oddział Polskiego Towarzystwa Logopedycznego zainaugurował dziś swoją działalność. To organizacja, która w Polsce działa od 1963 roku i zajmuje się doskonaleniem umiejętności i poszerzaniem wiedzy wśród logopedów.

Jak informuje profesor Jolanta Góral-Półrola, prorektor ds. nauki i rozwoju w Staropolskiej Szkole Wyższej w Kielcach, świętokrzyski oddział Towarzystwa będzie także platformą wymiany doświadczeń i umiejętności wśród logopedów, a zarazem organizacją szerzącą wiedzę z zakresy poprawnej wymowy i komunikacji.

- Przede wszystkim będziemy się zajmować doskonaleniem swoich kompetencji zawodowych, ponieważ naszym priorytetem jest chory. Pacjent, u którego nie wykształciła się mowa, który ma problemy z mową lub osoba, która mowę utraciła. Dzieje się tak np. u chorych, którzy przeszli udar mózgu, czy u osób, które miały wypadek komunikacyjny. Będziemy się także zajmować rozwijaniem logopedii, czyli zamierzamy prowadzić badania naukowe - dodaje Jolanta Góral-Półrola.

Jak przyznaje, coraz więcej osób boryka się z problemami logopedycznymi.

- Jeżeli chodzi o problemy z mową i komunikacją, niestety, ale tendencja jest rosnąca. Dziś przeżywają skrajne wcześniaki, a tak małe dzieci są predysponowane do tego, że będą miały problemy z rozwojem tej bardzo precyzyjnej umiejętności, jaką jest mowa i mówienie - dodała profesor Jolanta Góral-Półrola.

Siedziba świętokrzyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Logopedycznego znajduje się w Staropolskiej Szkole Wyższej w Kielcach. W sumie na terenie całego kraju działa 14 oddziałów tej organizacji, m.in. w Lublinie, Łodzi i Siedlcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution