101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Znani kolarze staną na czele rajdu papieskiego po ziemi sandomierskiej

Data publikacji: 07.06.2018 09:57
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Ks. Tomasz Lis rzecznik kurii diecezjalnej w Sandomierzu

Ks. Tomasz Lis, rzecznik kurii diecezjalnej w Sandomierzu
Sandomierz. 07.06.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W najbliższą sobotę, 9 czerwca z Sandomierza wyruszy Rodzinny Rajd Papieski. Impreza odbywa się od kilku lat z inicjatywy ordynariusza diecezji sandomierskiej biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Rajd jest formą upamiętnienia wizyty papieża Jana Pawła II w Sandomierzu 12 czerwca 1999 roku - mówi ksiądz Tomasz Lis rzecznik Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

- Chcemy w ten sposób przypomnieć postać świętego i jego nauczanie, ale także być razem tworząc wielką wspólnotę, która co roku wybiera się na trasę rowerową. Tegoroczny rajd ma szczególny charakter bowiem wypada w rocznicę 200 lat diecezji sandomierskiej. Czujemy wielką spuściznę wiary, którą przekazali nam przodkowie, ale także patrzymy w przyszłość, aby przekazywać ten depozyt - dodał gość Radia Kielce.

Rzecznik przypomniał, że rajd to nie wyścig. To spotkanie i wędrówka po sandomierskiej ziemi. Podczas wcześniejszych imprez grupa odwiedziła Zochcinek, Stalową Wolę, Sulisławice, Karwów, Zawichost, Radomyśl nad Sanem, Klimontów i Koprzywnicę. W tym roku trasa będzie wiodła przez Obrazów, Samborzec i Skotniki malowniczymi ścieżkami wokół sandomierskich sadów. W sumie będzie miała 36 km. 

Jak dodał ksiądz Tomasz Lis, rowerzyści jadąc przez różne miejscowości regionu odwiedzają kościoły, modlą się i poznają historię danego miejsca i postaci z nim związanych. Do uczestnictwa w rajdzie zapraszani są znani kolarze m. in. Zbigniew Piątek, Tomasz Brożyna, czy Kazimierz Stafiej. Ich obecność mobilizuje innych cyklistów, ale to także okazja do rozmów i spotkania. Rajd wyruszy o 9.00 z Rynku Starego Miasta. 

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution